امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

به منظور بهینه سازی تبلیغات اینترنتی، کانون تبلیغات اینترنتی یوتاپ، جمع آوری و بروز رسانی تعرفه تبلیغات در سایتهای پر بیننده ایرانی را مسئولیت خود دانسته و در این راه امکان بازدید از تعرفه تبلیغات، مقایسه قیمت ها، نوع تبلیغات و اندازه بنرها در سایتهای مختلف را در اختیار بازدیدکنندگان محترم قرار داده است.

 

بنرهای تبلیغاتی نوعی از تبلیغات نمایشی هستند که صاحبان وب سایت ها به منظور درآمد زایی از وب سایت های خود از آن ها استفاده می کنند. سه نوع روش درآمد زایی در مورد بنرهای تبلیغاتی در وب سایت ها وجود دارد که در این مطلب به بررسی آن ها پرداخته می شود.
این سه روش تبلیغاتی عبارتند از :
۱) پرداخت هزینه تبلیغات بر مبنای نمایش بنرهای تبلیغاتی در مدت زمان خاص.
۲) پرداخت هزینه تبلیغات بر مبنای تعداد نمایش بنرهای تبلیغاتی.
۳) پرداخت هزینه تبلیغات بر مبنای تعداد کلیک بر روی بنرهای تبلیغاتی.

تبلیغات قطعا برای پیشبرد تمامی تجارت ها امری لازم و ضروری است و در مورد وب سایت نیز قطعا بایستی تبلیغات به صورت هدفمند و مشخصی انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. یکی از مرسوم ترین روش های تبلیغات آنلاین قرار  دادن بنر مورد نظر در سایت های پربازدید به همراه لینک به سایت مورد نظر است به شکلی که کاربر پس از کلیک بر روی بنر به سایت مورد نظر هدایت شود. اما در سالهای اخیر گستره تبلیغات آنلاین فراتر رفته است و روش های بیشتری برای تبلیغات آنلاین در دسترس هستند که در ادامه به آنها نیز اشاره ای خواهیم داشت.


اما چرا تبلیغات آنلاین تا به این حد محبوب هستند؟ اولین و مهمترین مسئله گسترش و رشد فزاینده اینترنت در دنیای امروزی است. امروزه شما از طریق اینترنت به راحتی میتوانید محصول و یا خدمات خود را در تمامی دنیا معرفی کنید اما این کار در روش های سنتی ناممکن و دور از ذهن است.


•    آگهی های آنلاین به راحتی قابلیت بررسی ترافیک ، تعداد کلیک روزانه و یا حتی مناطق اشخاص بازدید کننده را در اختیار مدیر سایت قرار میدهند.
•    شما در وب سایت خود میتوانید بدون محدودیت نسبت به ارائه اطلاعات و مطالب به کاربران اقدام کنید. این امر در روش سنتی در دسترس نیست.
•    هزینه آگهی های آنلاین به مراتب پایین تر از روش های ستنی است حال آنکه کارایی آنها بالاتر است.


یکی از مهترین مسائل در تبلیغات آنلاین انتخاب وب سایت های مناسب برای نمایش بنر شماست. بایستی سایت ها را با دقت انتخاب کنید و در انتخاب آنها به نوع مخاطبین خود توجه ویژه داشته باشید. به عنوان مثال اگر مخاطب شما افراد کم سن و سال هستند انتخاب وب سایت های تفریحی و بازی یا سایت هایی که به علایق بچه ها و نوجوانان میپردازد منطقی به نظر میرسد اما اگر محصول شما درباره خودرو است پس به دنبال سایت هایی باشید که مطالبی درباره خودرو را منتشر میکنند. همچنین آگهی های بنری سایت هدف را با دقت مرور کنید و ببینید که چند بنر مرتبط با همکاران و هم صنفان شما بر روی سایت مورد نظر نمایش داده میشوند. اگر تعداد بنر شرکت های همکار شما بر روی سایت مورد نظر زیاد باشند شانس کلیک بر روی بنر شما کمتر میشود.


حتما رتبه سایت مورد نظر را در سایت هایی مانند Alexa  بررسی کنید. سایت هایی با رتبه زیر 5000 در مقیاس جهانی سایت های مناسبی برای تبلیغات هستند. اگر رتبه سایت مورد نظر شما مثلا 100000 بود از تبلیغ منصرف شوید چون فقط پول و وقت خود را هدر داده اید.


در طراحی بنر خود وسواس نشان دهید و سعی کنید از افراد متخصص در زمینه طراحی بنر مورد نظر کمک بگیرید. قبل از سفارش طراحی بنر با سایت های مبدا جهت نمایش بنر تماس بگیرید و سایز بنر را از آنها جویا شوید. دقت داشته باشید که سایزهای بنر استانداردهای مشخصی دارند پس میتوانید بنر نمایش داده شده در یک سایت را در سایت های دیگر هم استفاده کنید. از طراح خود درخواست کنید تا از هارمونی رنگ مناسب و منطبق با سایت شما در طراحی بنر استفاده کند و همچنین در انتخاب تصاویر مورد استفاده در بنر نیز دقت نمایید. توجه داشته باشید اگر بنر شما از نظر بصری قوی و قابل توجه نباشد هیچ کاربری بر روی آن کلیک نخواهد کرد. بهترین فرمت بنر GIF  و یا JPG  است چون بنرهای Flash در بسیاری از مرورگرها و یا تبلت ها و موبایل ها ممکن است با مشکل عدم نمایش مواجه شوند.


برخی وب سایت ها ممکن است توانایی نمایش بنر شما را در مناطق خاص و یا شهر یا کشورهای مورد انتخاب شما داشته باشند. این یک ویژگی مهم مخصوصا در تبلیغات Pay Per Click  است. در این روش تبلیغ شما وجه مشخصی را به عنوان پیش پرداخت به مالک وب سایت مورد نظر پرداخت میکنید و بابت هر کلیک مبلغی از اعتبار پیش پرداخت شما کم میشود. اگر کلیک های مورد نظر در مناطقی صورت گیرد که هدف شما نیست در واقع شما هزینه بی موردی را پرداخت میکنید. پس اگر به این نوع آگهی نیاز دارید حتما امکان استفاده از انتخاب مناطق مورد نظر را مد نظر داشته باشید.


از وضوح کامل بنر در مرورگرهای مختلف و همچنین ابزار متفاوت مانند موبایل ، تبلت و غیره اطمینان حاصل کنید. بهتر است بنر شما از متن کوتاه تر و کمتری استفاده کند و در عوض تصاویر و انیمیشن جذاب تری داشته باشد. در انتخاب فونت بنر هم دقت کنید تا با بهترین حالت نمایش داده شود. شعار خود را محکم و کوتاه ابراز نمایید و سعی کنید اشخاص را به کلیک بر روی بنر ترغیب کنید.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

تجربه کاربری  در لغت به چه معتا

تجربه کاربری (به انگلیسی: User Experience)  

تجربه کاربری چیست ؟

به‌اختصار UX  مجموعه ای از نگرش‌ها ، احساسات ، رفتارها و یک کاربر درباره استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس خاص است.

تجربه کاربری جنبه‌های کاربردی، تجربه‌شده، اثرگذار به‌صورت عاطفی، معنادار و ارزشمند تعامل انسان و رایانه و مالکیت محصول را در برمی‌گیرد. علاوه بر این، برداشت یک فرد از جنبه‌های مختلف یک سامانه مانند سودمندی، کاربری آسان و کارایی نیز در گسترهٔ تجربهٔ کاربری قرار می‌گیرد.

 به‌عبارت‌دیگر، تجربه کاربری همان خاطره‌ای است که با استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس در ذهن کاربر نقش می‌بندد.

تجربه‌کاربری یعنی نگاه به کاربرد محصول از بیرون. یعنی از همان سمتی که مردم به نحوه عملکردش نگاه می‌کنند.

 

طراحی تجربه کاربری و وب

طراحی تجربه کاربری توی وب‌سایت‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. وقتی میگیم سایت یا وب‌سایت منظورمان هم سایت‌های محتوا گراست و هم وب‌اپلیکیشن‌های تعاملی.

 

اگر قصد دارید کاربری را از سایتتان فراری بدهید، هیچ چیز ساده‌تر از این نیست که کاری کنید که به او  احساس بدی دست بدهد

 

 سایت یه ابزار فنّاورانه پیچیده است و کاربر وقتی از یه ابزار پیچیده استفاده می‌کند کافیِ یه چیزی درست‌کار نکند، آن‌ها فوراً شروع می‌کند به سرزنش کردن خودشان. فکر می‌کند ممکنه یه جای کار اشتباهی انجام داده باشد یا اینکه نحوه کار کردن باهاش رو بلد نیستند. مقصر آن‌ها نیستند که سایت درست‌کار نمی‌کند. اما آن‌ها در هر حالت احساس حماقت می‌کند. فکر می‌کنم اگر قصد دارید کاربری رو از سایتتان فراری بدید، هیچ چیز ساده‌تر از این نیست که یه کاری کنید که به کاربر احساس حماقت دست بدهد

کاربرانتان را در نظر داشته باشید

متد ایجاد یک تجربه کاربری مؤثر رو «طراحی کاربر محور» وجود دارد که: مفهوم کلی طراحی کاربر محور بسیار ساده است : کاربر رو در هر مرحله از طراحی محصول معیار قرار بدید. باوجوداین، همین مفهوم ساده داری معانی پیچیده است.

بزرگ‌ترین دلیل که  وجود دارد که طراحی تجربه کاربری باید برای شما مهم باشد اینِ است که برای کاربران شما مهم است

 

اگر شما برای آن‌ها  یه تجربه مثبت فراهم نکنید، آن‌ها از محصول شما استفاده نمی‌کنند. و بدون کاربر تنها چیزی که نصیب شما می‌شود  یه سرور پر از گردوخاک است، منتظر درخواستی که هیچ‌وقت دریافت نمی‌شود. امروز باید مطمئن باشید که همه‌چیز در جای خودش درست‌کار می‌کند و با این رویکرد برای کاربرانتان یه تجربه جذاب، قابل‌درک و خوشایند ایجاد کنید

چه افرادی باید از تجربه کاربری استفاده کنند؟

درواقع همه! اما بهتر است  بگوییم هرکسی که  یه محصول تولید می‌کند. فرقی نمی‌کند که یه کسب‌وکار خیلی کوچک دارید یا خیلی بزرگ. باید در حد خودتان تلاش کنید که تجربه‌های خوشایندی رو برای کاربرانتان رقم بزنید.

در حال تولید هر محصولی که باشید، کاربران شما یک سری نیاز‌هایی دارد که باید به آن‌ها  پاسخ داده بشود. اگر یه طراح تجربه کاربری رو در کنار خودتان داشته باشید، بهترین پاسخ رو می‌دید. اگر نداشته باشید، احتمالاً هزینه خیلی بیشتری رو باید انجام بدید تا خودتان با آزمون‌وخطا به این نتیجه برسید که چه چیزی درست است  و چه چیزی غلط.

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

تبدیل بازدید کننده به مشتری

شما مدیر عزیزی که برای ایجاد وب سایت خود هزینه می کنید و تا به حال از وب سایتتان هیچ برداشت و درآمدی نداشته اید و از این که سالانه هزینه بابت هاست و دامنه پرداخت می کنید اما حس می کنید داشنن وب سایت بجز دردسر برای شما چیزی نداشته است به مطلب توجه کنید

یکی از مهمترین موارد روز دنیا تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشتری است که در سال های اخیر در کسب و کار ها بسیار مهم شده است

وب سایت تخصصی بازاریابی اینترنتی به شما کمک می کند تا بروش جدید کسب  و کارتان را رشد دهید

 

از بازدیدکنندگان خود سؤال بپرسید

وقتی‌که صحبت درباره نرخ تبدیل مشتری می‌شود، باید هم در مورد مسائلی صحبت کنیم که شما در مورد مشتریانتان می‌دانید و هم نمی‌دانید. مسئله مهم بخش دوم و آن چیزی است که درباره مشتریان نمی‌دانید. پس بهتر است از خود آن‌ها بپرسید. برای این کار باید از نظرسنجی‌های آنلاین استفاده کنید. از مشتریان در مورد مسائلی که مطمئن نیستید یا می‌خواهید بیشتر بدانید بپرسید.

اما چه نوع سؤالاتی باید از بازدیدکننده بپرسید؟ درست است که پرسیدن سؤالات تشریحی یا با جواب باز می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد، اما توجه کنید که در پرسش‌های آنلاین باید پاسخ‌های انتخابی و آسان را انتخاب کنید. استفاده از سؤالاتی که چند گزینه آماده برای انتخاب کردن به‌عنوان پاسخ سؤال دارند هم برای بازدیدکننده راحت و سریع است و هم شما به‌راحتی می‌توانید گزارش‌های تحلیلی آماده کنید.

برای این‌گونه سؤالات موارد زیر را به خاطر بسپارید و سؤالاتی بپرسید که بتوانید این موارد را مشخص کنید:

  • هدفشان از بازدید صفحه فرود
  • مشخص کردن مشکلات
  • انتظارشان از حضور در صفحه فرود
  • دسته‌بندی مشتریانتان

از بازدیدکنندگان خود بپرسید چه چیزی آن‌ها را به مشتری تبدیل کرده
بعضی وقت‌ها نمی‌توانید آنچه در ذهن بازدیدکننده‌تان است را تنها با چند سؤال کوتاه و چندگزینه‌ای ساده بفهمید. در این مواقع لازم است تا پرسش‌هایی طولانی‌تر و دقیق‌تری طراحی کنید و بپرسید. ابزارهای مختلفی برای این کار (مثل  SurveyMonkey) وجود دارند که به‌طور تخصصی می‌توانید با آن‌ها به طراحی پرسشنامه بپردازید. از مزایای این پرسش‌ها به این مطلب باید اشاره کرد که نتیجه حاصل از پرسشنامه می‌تواند به شما در چند برابر کردن نرخ تبدیلتان در آینده کمک کند.
اما چطور نرخ پاسخ دادن به این سؤالات را بالاتر ببریم؟ بسیاری از مشتریان به پاسخ دادن به این‌گونه سؤالات علاقه‌ای ندارند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند. درواقع نرخ پاسخ دادن مشتریان به این پرسشنامه‌ها چیزی در حدود ۱۵٪ است؛ بنابراین برای این‌که بتوانید نرخ پاسخگویی مشتریان به سؤالات را بالاتر ببرید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
تشویق مخاطبان: نکته اولیه و مهم در این خصوص این است که توجه داشته باشید مشتری با پر کردن فرم پرسشنامه به شما لطف می‌کند؛ بنابراین وقتی کسی چنین لطفی به شما می‌کند،‌ می‌توانید با ارائه یک محصول ساده و مجانی از او قدردانی کنید. به‌طور مثال می‌توانید یک فایل برای دانلود در اختیار وی قرار دهید.
از زمانی که مشتری در اختیار شما قرار داده قدردانی کنید: باز هم تأکید می‌کنیم که توجه داشته باشید مشتری به شما لطف می‌کند و این پرسشنامه‌ها را پر می‌کند؛ بنابراین حتماً سؤالاتی بپرسید که لازم است و از پرسیدن سؤالات اضافی جدا خودداری کنید.
یک سؤال بازهم بپرسید: درست است که در چنین پرسشنامه‌هایی باید از سؤالاتی استفاده کنید که پاسخ‌های چندگزینه‌ای آن‌ها سرعت پاسخ دادن را بالاتر ببرد ولی گاهی بد نیست یک سؤال بازهم بپرسید که فرد پاسخ‌دهنده اگر موضوعی مدنظر دارد به آن اشاره کند.


از نرم‌افزارهای visual attention tracking استفاده کنید


پرسشنامه و پرسیدن درباره چیزی که در ذهن مشتری می‌گذرد هرچند خیلی مهم و حیاتی است، ولی همیشه و مستمر نمی‌توان از آن استفاده کرد. پس بهتر است از روش‌های ره‌گیری دیگری استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از نرم‌افزارهای Visual Attention Tracking است که به شما کمک می‌کند رفتار مشتری درزمینهٔ حرکت دادن ماوس را در صفحه ببینید و ردیابی کنید. با این کار می‌توانید متوجه شوید کدام‌یکی از اجزای صفحه شما مورد بازدید بیشتری قرار داشته و کدام‌ یک کمتر دیده می‌شوند.

۱۰ ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
فصل تعطیلات برای اغلب فروشندگان زمان مناسبی است تا استراتژی های هوشمندانه ای را برای افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده های خود به مشتری به کار بگیرند. فرصت چندانی تا شروع شدن شلوغی و بحبوحه خرید و عجله مردم برای خرید تعطیلات آینده باقی نمانده – شاید فقط چند ماه- بنابراین اگر دنبال اجرای تغییرات کوچک و لحظه آخری قبل از شروع به دریافت سفارش هستید، ما در اینجا چند نمونه از بهترین پیشنهاد ها را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید با استفاده از آنها میزان نرخ تبدیل و البته فروش خود را در این دوره از تعطیلات افزایش دهید:
۱- سیاستهای خود مبنی بر پس گرفتن کالای فروخته شده رو برای یک بار دیگر مورد بررسی قرار دهید:
بازدید کنندگان آماده خرید کردن هستند، و توجه داشته باشید که صفحه حاوی سیاستهای شما مبنی بر عودت کالا ممکن است پربازدید کننده ترین صفحه سایت شما باشد. این سیاستها را مورد بازبینی قرار دهید و از بروز بودن آنها مطمئن شوید. ببینید آیا می شود تغییرات کوچکی را در آنها اعمال کنید تا قدری خوشایند تر از قبل به نظر برسند تا در نتیجه آن مشتریان شما در حین خرید احساس اطمینان بیشتری داشته باشند.
به عنوان مثال به سایت REI.com توجه کنید. این نمونه اطلاعیه بر روی صفحه اول قرار داده شده و البته که بر روی صفحه مخصوص تک تک محصولات هم قابل مشاهده می باشد.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
زمانی که بر روی آن کلیک کنید صفحه زیر به یکباره باز می شود:
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۲- یادآوری کننده ها دوست شما و مشتریان شماست:
تذکرات یادآوری کننده ای را از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی، و همچنین بر روی خود سایت قرار دهید و از آن طریق ضرب الاجل های موجود در رابطه با حمل و نقل خود را بصورت خلاصه یادآوری کنید. خریداران می خواهند بدانند که تحت هر شرایطی محصولات خود را برای ایام تعطیلات دریافت می کنند، بنابراین زمان خود را با قاطعیت اعلام نمایید و اطلاع رسانی این موضوع را از طریق تمامی کانالهای ارتباطی خود و همچنین سایت شروع کنید، تا جایی که کاملا مطمئن شوید که پیام خود را به روشنی به مخاطب رسانده اید.
دوروثی پِرکینز از این روش برای اعلام تخفیف فوق العاده خود و زمان پایان پذیرفتن آن استفاده می کند.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۳- بررسی مجددی از نتایج سال گذشته داشته باشید:
به نتیاج حاصل از فروش خود در دوره مشابه سال گذشته نگاهی داشته باشید، یا اگر این اطلاعات را در اختیار دارید به اطلاعات حاصل از فروش خود در سالهای گذشته نگاهی بیاندازید. به روزها، دوره ها و لحظات اوج فروش خود توجه خاصی داشته باشید و برنامه فروش خود را مطابق با آن زمانها تنظیم کنید.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۴- به روند بررسی و پاسخ گویی ها سرعت ببخشید:
همیشه خدمات مشتری در دوره فروشی که همزمان با تعطیلات است از هیجان و فعالیت زیادی برخوردار می شود، بنابراین از اینکه نیروی کافی برای جواب گویی به این تعداد پرسش و طرح مسئله دارید، باید اطمینان کسب کنید. روشهای دسترسی به خود را بر روی سایت بیان کنید، خدمات گفتگوی همزمان بر روی سایت را فعال کنید و اطلاعات تماس خود را برای اطمینان از اینکه تمامی مشتریان امکان دستری به شما را تحت هر شرایطی دارا هستند، در قسمتی از سایت قرار دهید که قابل دید همه باشد. شما ممکن است بخواهید تیم خدمات مشتریان خود را با استفاده از کارکنانی بصورت موقت تقویت کنید یا اینکه بخشی از فعالیت های خود را برون سپاری کنید. در محیط رسانه های اجتماعی و گفتگوی همزمان اقدام به پاسخگویی فوری پیغام و پاسخ به سوالات بکنید و اعتبار و پاسخگو بودن خود را نشان دهید –  الان زمانی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۵- لینک هایی را که موجب حواس پرتی بازدید کننده می شود یا حتی باعث خروج وی از سایت شما می شود، حذف کنید:
نگاهی داشته باشید بر صفحاتی از سایت خود که دارای آمار بالای بازدید کننده هستند و بدنبال لینک هایی باشید که هدف مشخص و سودمندی از بودن در آنجا ندارند و یا اینکه باعث
می شوند تا بازدید کننده زمان زیادی در آن صفحه باقی نماند. هدف هر صفحه فرود را مشخص و دقیق و جذاب تعیین کنید. برخی از فروشندگان مثلا اقدام به حذف بخش هدایت بازدید کننده به بخشهای دیگر سایت در قسمت دست چپ سایت می کنند تا تصویر ارائه شده از محصول، نظرات مشتریان و یا ترغیب کنندگان بازدید کننده بصورت بزرگ تر نمایش داده شود و بیشتر جلب توجه کند. به هر حال یکی از کلیدی ترین فاکتورها در تبدیل بازدید کننده به مشتری ترغیب وی به خرید محصول شماست.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۶- اقدام به باز طراحی و بررسی سایت خود بکنید:
مطمئن شوید که مهمترین اطلاعات شما در قسمت بالای صفحه قرار دارد، ترغیب کننده های شما قدرتمند هستند، طراحی سایت شما برای استفاده کاربر راحت و آسان است، و مسیر تعیین شده برای تبدیل یک بازدید کننده به مشتری ساده و مشخص است. اکنون زمان باز طراحی کلی نیست (هرچند که ما آنرا در زمان خارج فصل موکدا توصیه می کنیم)، اما بررسی کوچکی از صفحات فرود خود داشته باشید و تغییرات کوچکی را برای آنها در نظر بگیرید تا موجب افزایش نرخ تبدیل شما شود، به عنوان مثال؛ اضافه کردن یک نوار قرمز رنگ و تغییر دادن تصاویر در مجموع باعث می شود تا احساسی متفاوت به بازدید کننده منتقل شود.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۷- ثبت نام در سایت را ساده و آسان کنید:
آیا شما بطور معمول برای دریافت سفارش نیاز به ثبت نام دارید؟ اگر این چنین است در دوره فروش تعطیلات به فکر یک شیوه آسان تر برای تشخیص بازدید کننده مهمان در سایت خود باشید تا میزان بانس ریت سایت خود را به حداقل میزان آن برسانید و استرس بازدید کننده را هم حذف کنید. به خاطر داشته باشید – که آنها می خواهند وارد سایت شوند، خرید کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن هم خارج شوند. انجام گرفتن این کار را برای او آسان نمائید. بر اساس یک تحقیق در امریکا تنها ۲ مورد از هر ۱۰ مورد خرده فروش آنلاین ثبت نام بازدید کننده را قبل از خرید لازم و ضروری می دانند. تقریبا در حال حاضر تمام خرده فروشان بازدید از سایت و محصولات را برای بازدید کننده مهمان ممکن می دانند و اجازه و شرایط آن را فراهم می کنند. این به بازدید کننده گان اجازه می دهد تا فرایند خرید خود را هر چه زودتر تکمیل کنند.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۸- به نوعی احساس فوریت را ایجاد کنید:
فرستادن پیغام هایی برای مشتری با این مضمون که هنوز باقی مانده، اینکه محصولات تا چه زمانی عرضه می شود، تاکید بر محدود بودن دوره فروش و … باعث می شود تا آن دسته از افرادی که هنوز دو دل بوده و در رابطه با خرید خود هنوز تصمیم نهایی را نگرفته اند، زودتر به مشتری تبدیل شوند. در همین حین و در طول فصل فروش بر این نکته تاکید داشته باشید که مشتری در صورت خرید در حال حاضر چقدر نسبت به فروش خارج از فصل صرفه جویی خواهد کرد.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
یک مثال بهتر از این موضوع همان کاری است که سایت آمازون با استفاده از یک شمارش معکوس در فروش اخیر خود برای جمعه سیاه استفاده می کند.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
یک چیز دیگر که به خاطر سپردن آن از اهمیت زیادی برخوردار است، دانستن این موضوع است که انجام دادن این کارها به خودی خود کافی نیست و آن اینکه شما باید به نحوی ترافیک مطلوب به سایت خود انتقال دهید و برای این کار از کمپین های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک با مضمون هایی که این صفحات فرود را نشانه می روند استفاده کنید.
۹- موارد تشویقی مناسب ارائه کنید:
مردم اغلب چیزی را می خرند که به آنها گفته شده بخرند. بنابراین ترفیعات خود را در رابطه با ارائه و معرفی اعمال بخصوص و کار کردن با ترغیب کننده های مناسب روانشناسی طراحی کنید. ترفیعات با استفاده از کلمات و اصطلاحاتی از قبیل “۱۰ تا را به قیمت ۱۰ دلار بخرید”، “یکی بخرید و یکی رایگان دریافت کنید، از برند X خرید کنید، یک جایزه رایگان دریافت کنید”، همگی از جمله مواردی هستن که در دوران تعطیلات به طور مطلوب جوابگوی فروش شما هستند

 

تاثیر رنگ ها در بازاریابی اینترنتی
ما در اینجا لیستی از رنگ‌ها و احساسی که طبق روانشناسی رنگ‌ها به بیننده منتقل می‌کنند را ارائه می‌دهیم. اگر از این رنگ‌ها به طور مناسب استفاده کنید، راه خود را برای بهبود تبدیل بازدیدکننده‌های سایت به مشتریان درست پیموده‌اید.

۱- قهوه‌ای: قهوه‌ای آسودگی و آرامش را به همراه می‌آورد. این رنگ برای وب‌سایت‌هایی که با سلامتی و نشاط سروکار دارند عالی است.

2- زرد: در دنیای تجارت، گفته می‌شود رنگ زرد معرف ذهن سالم بدون نگرانی و افسردگی است. زرد مناسب‌ترین رنگ برای فروشگاه‌های آنلاینی است که محصولاتی نظیر اسباب‌بازی و لباس کودکان می‌فروشند. همچنین این رنگ نشانه‌ی هشدار است.

3- طلایی: به عنوان رنگی متالیک، نشان‌دهنده‌ی قدرت و پرستیژ است. این رنگ با رنگ‌هایی مانند سبز و بنفش که نشان‌دهنده‌ی زیبایی و شکوه است هماهنگ است.

4- مشکی: مشکی با همه‌ی رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. این رنگ بهترین گزینه برای ایجاد کنتراست با سایر رنگ‌های استفاده شده در وب‌سایت است.

5- بنفش: بنفش شکوه و زیبایی و آراستگی را نشان می‌دهد. این رنگ برای وب‌سایت‌هایی که اجناس لوکس دارند ایده‌ال است.

6- صورتی: اگر بازار مورد نظر شما مملو از بانوان است، پس صورتی انتخاب درستی است. این رنگ القاکننده‌ی خوشی و عشق است.

7- آبی: آبی نشانه‌ی اعتماد می‌باشد و محیطی آرام را فراهم می‌کند. هر وب‌سایتی که با دستورالعمل‌ها، معامله‌های پولی آنلاین، یا هر چیز دیگری که اعتماد را می‌طلبد، سروکار دارد بهتر است از این رنگ استفاده کند.

8- سبز: سبز رنگ صلح، آرامش، و طبیعت است. بنابراین اگر وب‌سایت شما درمورد محیط زیست است یا محصولات ارگانیک می‌فروشید، سبز بهترین رنگ پس‌زمینه است.

9- قرمز: هیچ رنگی مانند قرمز توجهات را جلب نمی‌کند. به نظر می‌رسد بهترین رنگ برای CTA (تشویق کاربر به انجام کاری) باشد. هنگام طراحی این دکمه، قرمز بهترین رنگ است.

10- نارنجی: نارنجی نیز رنگ آراستگی است، اما همزمان جلب توجه نیز می‌کند. این رنگ برای شرکت‌های تکنولوژی و وب‌سایت‌هایی که با گجت‌ها سروکار دارند مناسب است.

 

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

جلسه اختصاصی  بازاریابی اینترنتی ویژه کسب و کار شما

چرا جلسه مشاوره؟

جلسه مشاوره، شرایطی را برای شما فراهم می‌کند تا از فرصت‌های جاری برای موفقیت بیشتر کسب و کار و یا بازاریابی تان به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و اجازه ندهید فرصت‌های شما از بین بروند.

در حقیقت شما در یک جلسه،‌ یک کپسول فشرده و بسیار قدرتمند برای رشد کسب و کارتان دریافت می‌کنید و از روش‌های، پرهزینه، تجربی و سنتی دوری خواهید کرد .

ریسک ایده ها و ترفندهایی که در جلسات مشاوره به شما ارائه می شود بسیار بسیار اندک بوده و شما با اطمینان می توانید آنها را در کسب و کار و یا وب سایت تان به کار ببرید.

 

روند درخواست جلسه چطور است؟

۱. تکمیل فرم درخواست مشاوره و تکمیل فرم آنلاین

۲. ارسال آن برای ما به ایمیل(عنوان ایمیل حتماً درخواست جلسه مشاوره باشد)

۳. بررسی درخواست توسط ما و در صورت موافقت تماس از طریق ایمیل یا تلفن با شما

4 نهایی کردن تاریخ و ساعت جلسه

5. استفاده از جلسه مشاوره…

چه خدماتی در جلسه مشاوره ارائه می شود :

بسته به شرایط شما، در یک جلسه مشاوره معمولاً خدمات زیر انجام می‌شود
۱. آنالیز و تحلیل

اگر بخواهید یک آنالیز و تحلیل کامل دریافت کنید و بدانید که نقاط قوت و ضعف کسب و کار ٬ بازاریابی ٬ ایده و یا وب سایت شما در چیست و چگونه می‌توانید آن را بهبود ببخشید آنالیز و تحلیل به شما ارائه می شود .
۲. مشورت شرایط خاص

گاهی اوقات در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید و یا کسب و کار فعلی وضعیت خوبی ندارد٬ در این صورت جلسه مشاوره یک فرصت عالیست برای مشورت کردن! تا بهترین عملکرد را داشته باشید.
۳. آموزش های اختصاصی

این جلسات بیشتر برای مواردی که نیاز است نکات و ترفندهای فوق حرفه ای به شرکت کننده برای بهبود و جهش ارائه شود . سبک این جلسات کمی متفاوت تر از سایر جلسات مشاوره است .
طول جلسه چقدر است؟

مدت زمان جلسه مشاوره یک ساعت و سی دقیقه (۹۰ دقیقه ) می باشد . جلسه مشاوره راس ساعت تعیین شده آغاز می شود و در صورت تاخیر شرکت کننده مدت زمان باقی مانده محاسبه خواهد شد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

رابط کاربری در لغت به چه معنا

واسط کاربر(به انگلیسی: User Interface و به اختصار: UI) یک میانجی بین انسان و ماشین (دستگاه) است که امکان استفاده از ماشین را برای انسان فراهم می‌کند. واسط کاربر، بخش دیدنی و قابل لمس یک ابزار است که کاربر مستقیماً با آن سر و کار دارد. این اصطلاح را میانای کاربر، میانجی کاربر و رابط کاربرهم ترجمه کرده‌اند.

رابط کاربری چیست

معنی رابط کاربری بر خلاف تصور رایج در بین عموم یعنی تمرکز بر آن چیزهایی که کاربر به آن نیاز دارد و بتواند نیازهای  خود را به سادگی و قابل فهم که با چندین شی (Element) برطرف کند. معنی و مفهوم درست و کامل رابط کاربری زیبایی و رنگ آمیزی یک محصول نیست، بلکه سادگی و قابل فهم بودن محصول برای عموم کاربران معنی و مفهوم یک رابط کاربری خوب را نشان می‌دهد. زیبایی و رنگ آمیزی منحصر بفرد محصول یکی از ویژگی‌های مهم برای یک رابط کاربری خوب است.

طراحی یک رابط کاربری با تجربه کاربری خوب

مجموعه ای از بهترین ایده های  طراحی رابط کاربری / تجربه کاربری خوب را برای شما گردآوری کردیم، که علاوه بر سهولت استفاده، میتواند باعث افزایش فروش وب سایت شما شود، ، با رعایت این نکات میتوانید به کسب و کار وب سایت خود رونق دهید

 

تاثیر رابط کاربری در بازاریابی اینترنتی

از آنجایی که در بسیاری از وبسایت‌ها تصمیم‌گیری مخاطب و متقاعد شدن وی برای Call to Action در صفحات داخلی صورت می‌گیرد، این صفحات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که متاسفانه در غالب وبسایتها نادیده گرفته می‌شوند. در واقع صفحات داخلی یک سایت هستند که در نهایت بازدیدکننده را مجاب می‌کند محتوای وب‌سایت مفید بوده یا خیر، محصول مورد نظر مناسب است یا خیر، سازمان مورد نظر قابل اعتماد است یا خیر و... .

بنابراین در طراحی رابط کاربری در بازاریابی اینترنتی ، تنوع الگوهای صفحات داخلی بر حسب نوع و ویژگیهای آن از اهمیت بسیاری برخوردار است و در برآورد هزینه و زمان نیز تاثیر زیادی دارد. از طرفی تمام عناصر رایج و پرکاربرد در محتوای صفحات داخلی نظیر جداول، لیستها، عناوین رتبه‌بندی شده، کلیدها، فیلدها و فرمها و... در قالب یک UI Kit Design اجرا و در وبسایت در نظر گرفته خواهد شد. بدین ترتیب مدیران وبسایت در صورتی که هر یک از عناصر فوق را در محتوای وبسایت خود استفاده کنند، مطابق با هویت بصری و به صورت دیزاین شده نمایش داده می‌شود.

 

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است