بنرهای تبلیغاتی اینترنتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به منظور بهینه سازی تبلیغات اینترنتی، کانون تبلیغات اینترنتی یوتاپ، جمع آوری و بروز رسانی تعرفه تبلیغات در سایتهای پر بیننده ایرانی را مسئولیت خود دانسته و در این راه امکان بازدید از تعرفه تبلیغات، مقایسه قیمت ها، نوع تبلیغات و اندازه بنرها در سایتهای مختلف را در اختیار بازدیدکنندگان محترم قرار داده است.

 

بنرهای تبلیغاتی نوعی از تبلیغات نمایشی هستند که صاحبان وب سایت ها به منظور درآمد زایی از وب سایت های خود از آن ها استفاده می کنند. سه نوع روش درآمد زایی در مورد بنرهای تبلیغاتی در وب سایت ها وجود دارد که در این مطلب به بررسی آن ها پرداخته می شود.
این سه روش تبلیغاتی عبارتند از :
۱) پرداخت هزینه تبلیغات بر مبنای نمایش بنرهای تبلیغاتی در مدت زمان خاص.
۲) پرداخت هزینه تبلیغات بر مبنای تعداد نمایش بنرهای تبلیغاتی.
۳) پرداخت هزینه تبلیغات بر مبنای تعداد کلیک بر روی بنرهای تبلیغاتی.

تبلیغات قطعا برای پیشبرد تمامی تجارت ها امری لازم و ضروری است و در مورد وب سایت نیز قطعا بایستی تبلیغات به صورت هدفمند و مشخصی انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. یکی از مرسوم ترین روش های تبلیغات آنلاین قرار  دادن بنر مورد نظر در سایت های پربازدید به همراه لینک به سایت مورد نظر است به شکلی که کاربر پس از کلیک بر روی بنر به سایت مورد نظر هدایت شود. اما در سالهای اخیر گستره تبلیغات آنلاین فراتر رفته است و روش های بیشتری برای تبلیغات آنلاین در دسترس هستند که در ادامه به آنها نیز اشاره ای خواهیم داشت.


اما چرا تبلیغات آنلاین تا به این حد محبوب هستند؟ اولین و مهمترین مسئله گسترش و رشد فزاینده اینترنت در دنیای امروزی است. امروزه شما از طریق اینترنت به راحتی میتوانید محصول و یا خدمات خود را در تمامی دنیا معرفی کنید اما این کار در روش های سنتی ناممکن و دور از ذهن است.


•    آگهی های آنلاین به راحتی قابلیت بررسی ترافیک ، تعداد کلیک روزانه و یا حتی مناطق اشخاص بازدید کننده را در اختیار مدیر سایت قرار میدهند.
•    شما در وب سایت خود میتوانید بدون محدودیت نسبت به ارائه اطلاعات و مطالب به کاربران اقدام کنید. این امر در روش سنتی در دسترس نیست.
•    هزینه آگهی های آنلاین به مراتب پایین تر از روش های ستنی است حال آنکه کارایی آنها بالاتر است.


یکی از مهترین مسائل در تبلیغات آنلاین انتخاب وب سایت های مناسب برای نمایش بنر شماست. بایستی سایت ها را با دقت انتخاب کنید و در انتخاب آنها به نوع مخاطبین خود توجه ویژه داشته باشید. به عنوان مثال اگر مخاطب شما افراد کم سن و سال هستند انتخاب وب سایت های تفریحی و بازی یا سایت هایی که به علایق بچه ها و نوجوانان میپردازد منطقی به نظر میرسد اما اگر محصول شما درباره خودرو است پس به دنبال سایت هایی باشید که مطالبی درباره خودرو را منتشر میکنند. همچنین آگهی های بنری سایت هدف را با دقت مرور کنید و ببینید که چند بنر مرتبط با همکاران و هم صنفان شما بر روی سایت مورد نظر نمایش داده میشوند. اگر تعداد بنر شرکت های همکار شما بر روی سایت مورد نظر زیاد باشند شانس کلیک بر روی بنر شما کمتر میشود.


حتما رتبه سایت مورد نظر را در سایت هایی مانند Alexa  بررسی کنید. سایت هایی با رتبه زیر 5000 در مقیاس جهانی سایت های مناسبی برای تبلیغات هستند. اگر رتبه سایت مورد نظر شما مثلا 100000 بود از تبلیغ منصرف شوید چون فقط پول و وقت خود را هدر داده اید.


در طراحی بنر خود وسواس نشان دهید و سعی کنید از افراد متخصص در زمینه طراحی بنر مورد نظر کمک بگیرید. قبل از سفارش طراحی بنر با سایت های مبدا جهت نمایش بنر تماس بگیرید و سایز بنر را از آنها جویا شوید. دقت داشته باشید که سایزهای بنر استانداردهای مشخصی دارند پس میتوانید بنر نمایش داده شده در یک سایت را در سایت های دیگر هم استفاده کنید. از طراح خود درخواست کنید تا از هارمونی رنگ مناسب و منطبق با سایت شما در طراحی بنر استفاده کند و همچنین در انتخاب تصاویر مورد استفاده در بنر نیز دقت نمایید. توجه داشته باشید اگر بنر شما از نظر بصری قوی و قابل توجه نباشد هیچ کاربری بر روی آن کلیک نخواهد کرد. بهترین فرمت بنر GIF  و یا JPG  است چون بنرهای Flash در بسیاری از مرورگرها و یا تبلت ها و موبایل ها ممکن است با مشکل عدم نمایش مواجه شوند.


برخی وب سایت ها ممکن است توانایی نمایش بنر شما را در مناطق خاص و یا شهر یا کشورهای مورد انتخاب شما داشته باشند. این یک ویژگی مهم مخصوصا در تبلیغات Pay Per Click  است. در این روش تبلیغ شما وجه مشخصی را به عنوان پیش پرداخت به مالک وب سایت مورد نظر پرداخت میکنید و بابت هر کلیک مبلغی از اعتبار پیش پرداخت شما کم میشود. اگر کلیک های مورد نظر در مناطقی صورت گیرد که هدف شما نیست در واقع شما هزینه بی موردی را پرداخت میکنید. پس اگر به این نوع آگهی نیاز دارید حتما امکان استفاده از انتخاب مناطق مورد نظر را مد نظر داشته باشید.


از وضوح کامل بنر در مرورگرهای مختلف و همچنین ابزار متفاوت مانند موبایل ، تبلت و غیره اطمینان حاصل کنید. بهتر است بنر شما از متن کوتاه تر و کمتری استفاده کند و در عوض تصاویر و انیمیشن جذاب تری داشته باشد. در انتخاب فونت بنر هم دقت کنید تا با بهترین حالت نمایش داده شود. شعار خود را محکم و کوتاه ابراز نمایید و سعی کنید اشخاص را به کلیک بر روی بنر ترغیب کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است