تبدیل بازدید کننده به مشتری

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تبدیل بازدید کننده به مشتری

شما مدیر عزیزی که برای ایجاد وب سایت خود هزینه می کنید و تا به حال از وب سایتتان هیچ برداشت و درآمدی نداشته اید و از این که سالانه هزینه بابت هاست و دامنه پرداخت می کنید اما حس می کنید داشنن وب سایت بجز دردسر برای شما چیزی نداشته است به مطلب توجه کنید

یکی از مهمترین موارد روز دنیا تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشتری است که در سال های اخیر در کسب و کار ها بسیار مهم شده است

وب سایت تخصصی بازاریابی اینترنتی به شما کمک می کند تا بروش جدید کسب  و کارتان را رشد دهید

 

از بازدیدکنندگان خود سؤال بپرسید

وقتی‌که صحبت درباره نرخ تبدیل مشتری می‌شود، باید هم در مورد مسائلی صحبت کنیم که شما در مورد مشتریانتان می‌دانید و هم نمی‌دانید. مسئله مهم بخش دوم و آن چیزی است که درباره مشتریان نمی‌دانید. پس بهتر است از خود آن‌ها بپرسید. برای این کار باید از نظرسنجی‌های آنلاین استفاده کنید. از مشتریان در مورد مسائلی که مطمئن نیستید یا می‌خواهید بیشتر بدانید بپرسید.

اما چه نوع سؤالاتی باید از بازدیدکننده بپرسید؟ درست است که پرسیدن سؤالات تشریحی یا با جواب باز می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد، اما توجه کنید که در پرسش‌های آنلاین باید پاسخ‌های انتخابی و آسان را انتخاب کنید. استفاده از سؤالاتی که چند گزینه آماده برای انتخاب کردن به‌عنوان پاسخ سؤال دارند هم برای بازدیدکننده راحت و سریع است و هم شما به‌راحتی می‌توانید گزارش‌های تحلیلی آماده کنید.

برای این‌گونه سؤالات موارد زیر را به خاطر بسپارید و سؤالاتی بپرسید که بتوانید این موارد را مشخص کنید:

  • هدفشان از بازدید صفحه فرود
  • مشخص کردن مشکلات
  • انتظارشان از حضور در صفحه فرود
  • دسته‌بندی مشتریانتان

از بازدیدکنندگان خود بپرسید چه چیزی آن‌ها را به مشتری تبدیل کرده
بعضی وقت‌ها نمی‌توانید آنچه در ذهن بازدیدکننده‌تان است را تنها با چند سؤال کوتاه و چندگزینه‌ای ساده بفهمید. در این مواقع لازم است تا پرسش‌هایی طولانی‌تر و دقیق‌تری طراحی کنید و بپرسید. ابزارهای مختلفی برای این کار (مثل  SurveyMonkey) وجود دارند که به‌طور تخصصی می‌توانید با آن‌ها به طراحی پرسشنامه بپردازید. از مزایای این پرسش‌ها به این مطلب باید اشاره کرد که نتیجه حاصل از پرسشنامه می‌تواند به شما در چند برابر کردن نرخ تبدیلتان در آینده کمک کند.
اما چطور نرخ پاسخ دادن به این سؤالات را بالاتر ببریم؟ بسیاری از مشتریان به پاسخ دادن به این‌گونه سؤالات علاقه‌ای ندارند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند. درواقع نرخ پاسخ دادن مشتریان به این پرسشنامه‌ها چیزی در حدود ۱۵٪ است؛ بنابراین برای این‌که بتوانید نرخ پاسخگویی مشتریان به سؤالات را بالاتر ببرید موارد زیر را در نظر داشته باشید:
تشویق مخاطبان: نکته اولیه و مهم در این خصوص این است که توجه داشته باشید مشتری با پر کردن فرم پرسشنامه به شما لطف می‌کند؛ بنابراین وقتی کسی چنین لطفی به شما می‌کند،‌ می‌توانید با ارائه یک محصول ساده و مجانی از او قدردانی کنید. به‌طور مثال می‌توانید یک فایل برای دانلود در اختیار وی قرار دهید.
از زمانی که مشتری در اختیار شما قرار داده قدردانی کنید: باز هم تأکید می‌کنیم که توجه داشته باشید مشتری به شما لطف می‌کند و این پرسشنامه‌ها را پر می‌کند؛ بنابراین حتماً سؤالاتی بپرسید که لازم است و از پرسیدن سؤالات اضافی جدا خودداری کنید.
یک سؤال بازهم بپرسید: درست است که در چنین پرسشنامه‌هایی باید از سؤالاتی استفاده کنید که پاسخ‌های چندگزینه‌ای آن‌ها سرعت پاسخ دادن را بالاتر ببرد ولی گاهی بد نیست یک سؤال بازهم بپرسید که فرد پاسخ‌دهنده اگر موضوعی مدنظر دارد به آن اشاره کند.


از نرم‌افزارهای visual attention tracking استفاده کنید


پرسشنامه و پرسیدن درباره چیزی که در ذهن مشتری می‌گذرد هرچند خیلی مهم و حیاتی است، ولی همیشه و مستمر نمی‌توان از آن استفاده کرد. پس بهتر است از روش‌های ره‌گیری دیگری استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از نرم‌افزارهای Visual Attention Tracking است که به شما کمک می‌کند رفتار مشتری درزمینهٔ حرکت دادن ماوس را در صفحه ببینید و ردیابی کنید. با این کار می‌توانید متوجه شوید کدام‌یکی از اجزای صفحه شما مورد بازدید بیشتری قرار داشته و کدام‌ یک کمتر دیده می‌شوند.

۱۰ ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
فصل تعطیلات برای اغلب فروشندگان زمان مناسبی است تا استراتژی های هوشمندانه ای را برای افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده های خود به مشتری به کار بگیرند. فرصت چندانی تا شروع شدن شلوغی و بحبوحه خرید و عجله مردم برای خرید تعطیلات آینده باقی نمانده – شاید فقط چند ماه- بنابراین اگر دنبال اجرای تغییرات کوچک و لحظه آخری قبل از شروع به دریافت سفارش هستید، ما در اینجا چند نمونه از بهترین پیشنهاد ها را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید با استفاده از آنها میزان نرخ تبدیل و البته فروش خود را در این دوره از تعطیلات افزایش دهید:
۱- سیاستهای خود مبنی بر پس گرفتن کالای فروخته شده رو برای یک بار دیگر مورد بررسی قرار دهید:
بازدید کنندگان آماده خرید کردن هستند، و توجه داشته باشید که صفحه حاوی سیاستهای شما مبنی بر عودت کالا ممکن است پربازدید کننده ترین صفحه سایت شما باشد. این سیاستها را مورد بازبینی قرار دهید و از بروز بودن آنها مطمئن شوید. ببینید آیا می شود تغییرات کوچکی را در آنها اعمال کنید تا قدری خوشایند تر از قبل به نظر برسند تا در نتیجه آن مشتریان شما در حین خرید احساس اطمینان بیشتری داشته باشند.
به عنوان مثال به سایت REI.com توجه کنید. این نمونه اطلاعیه بر روی صفحه اول قرار داده شده و البته که بر روی صفحه مخصوص تک تک محصولات هم قابل مشاهده می باشد.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
زمانی که بر روی آن کلیک کنید صفحه زیر به یکباره باز می شود:
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۲- یادآوری کننده ها دوست شما و مشتریان شماست:
تذکرات یادآوری کننده ای را از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی، و همچنین بر روی خود سایت قرار دهید و از آن طریق ضرب الاجل های موجود در رابطه با حمل و نقل خود را بصورت خلاصه یادآوری کنید. خریداران می خواهند بدانند که تحت هر شرایطی محصولات خود را برای ایام تعطیلات دریافت می کنند، بنابراین زمان خود را با قاطعیت اعلام نمایید و اطلاع رسانی این موضوع را از طریق تمامی کانالهای ارتباطی خود و همچنین سایت شروع کنید، تا جایی که کاملا مطمئن شوید که پیام خود را به روشنی به مخاطب رسانده اید.
دوروثی پِرکینز از این روش برای اعلام تخفیف فوق العاده خود و زمان پایان پذیرفتن آن استفاده می کند.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۳- بررسی مجددی از نتایج سال گذشته داشته باشید:
به نتیاج حاصل از فروش خود در دوره مشابه سال گذشته نگاهی داشته باشید، یا اگر این اطلاعات را در اختیار دارید به اطلاعات حاصل از فروش خود در سالهای گذشته نگاهی بیاندازید. به روزها، دوره ها و لحظات اوج فروش خود توجه خاصی داشته باشید و برنامه فروش خود را مطابق با آن زمانها تنظیم کنید.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۴- به روند بررسی و پاسخ گویی ها سرعت ببخشید:
همیشه خدمات مشتری در دوره فروشی که همزمان با تعطیلات است از هیجان و فعالیت زیادی برخوردار می شود، بنابراین از اینکه نیروی کافی برای جواب گویی به این تعداد پرسش و طرح مسئله دارید، باید اطمینان کسب کنید. روشهای دسترسی به خود را بر روی سایت بیان کنید، خدمات گفتگوی همزمان بر روی سایت را فعال کنید و اطلاعات تماس خود را برای اطمینان از اینکه تمامی مشتریان امکان دستری به شما را تحت هر شرایطی دارا هستند، در قسمتی از سایت قرار دهید که قابل دید همه باشد. شما ممکن است بخواهید تیم خدمات مشتریان خود را با استفاده از کارکنانی بصورت موقت تقویت کنید یا اینکه بخشی از فعالیت های خود را برون سپاری کنید. در محیط رسانه های اجتماعی و گفتگوی همزمان اقدام به پاسخگویی فوری پیغام و پاسخ به سوالات بکنید و اعتبار و پاسخگو بودن خود را نشان دهید –  الان زمانی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۵- لینک هایی را که موجب حواس پرتی بازدید کننده می شود یا حتی باعث خروج وی از سایت شما می شود، حذف کنید:
نگاهی داشته باشید بر صفحاتی از سایت خود که دارای آمار بالای بازدید کننده هستند و بدنبال لینک هایی باشید که هدف مشخص و سودمندی از بودن در آنجا ندارند و یا اینکه باعث
می شوند تا بازدید کننده زمان زیادی در آن صفحه باقی نماند. هدف هر صفحه فرود را مشخص و دقیق و جذاب تعیین کنید. برخی از فروشندگان مثلا اقدام به حذف بخش هدایت بازدید کننده به بخشهای دیگر سایت در قسمت دست چپ سایت می کنند تا تصویر ارائه شده از محصول، نظرات مشتریان و یا ترغیب کنندگان بازدید کننده بصورت بزرگ تر نمایش داده شود و بیشتر جلب توجه کند. به هر حال یکی از کلیدی ترین فاکتورها در تبدیل بازدید کننده به مشتری ترغیب وی به خرید محصول شماست.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۶- اقدام به باز طراحی و بررسی سایت خود بکنید:
مطمئن شوید که مهمترین اطلاعات شما در قسمت بالای صفحه قرار دارد، ترغیب کننده های شما قدرتمند هستند، طراحی سایت شما برای استفاده کاربر راحت و آسان است، و مسیر تعیین شده برای تبدیل یک بازدید کننده به مشتری ساده و مشخص است. اکنون زمان باز طراحی کلی نیست (هرچند که ما آنرا در زمان خارج فصل موکدا توصیه می کنیم)، اما بررسی کوچکی از صفحات فرود خود داشته باشید و تغییرات کوچکی را برای آنها در نظر بگیرید تا موجب افزایش نرخ تبدیل شما شود، به عنوان مثال؛ اضافه کردن یک نوار قرمز رنگ و تغییر دادن تصاویر در مجموع باعث می شود تا احساسی متفاوت به بازدید کننده منتقل شود.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۷- ثبت نام در سایت را ساده و آسان کنید:
آیا شما بطور معمول برای دریافت سفارش نیاز به ثبت نام دارید؟ اگر این چنین است در دوره فروش تعطیلات به فکر یک شیوه آسان تر برای تشخیص بازدید کننده مهمان در سایت خود باشید تا میزان بانس ریت سایت خود را به حداقل میزان آن برسانید و استرس بازدید کننده را هم حذف کنید. به خاطر داشته باشید – که آنها می خواهند وارد سایت شوند، خرید کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن هم خارج شوند. انجام گرفتن این کار را برای او آسان نمائید. بر اساس یک تحقیق در امریکا تنها ۲ مورد از هر ۱۰ مورد خرده فروش آنلاین ثبت نام بازدید کننده را قبل از خرید لازم و ضروری می دانند. تقریبا در حال حاضر تمام خرده فروشان بازدید از سایت و محصولات را برای بازدید کننده مهمان ممکن می دانند و اجازه و شرایط آن را فراهم می کنند. این به بازدید کننده گان اجازه می دهد تا فرایند خرید خود را هر چه زودتر تکمیل کنند.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
۸- به نوعی احساس فوریت را ایجاد کنید:
فرستادن پیغام هایی برای مشتری با این مضمون که هنوز باقی مانده، اینکه محصولات تا چه زمانی عرضه می شود، تاکید بر محدود بودن دوره فروش و … باعث می شود تا آن دسته از افرادی که هنوز دو دل بوده و در رابطه با خرید خود هنوز تصمیم نهایی را نگرفته اند، زودتر به مشتری تبدیل شوند. در همین حین و در طول فصل فروش بر این نکته تاکید داشته باشید که مشتری در صورت خرید در حال حاضر چقدر نسبت به فروش خارج از فصل صرفه جویی خواهد کرد.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
یک مثال بهتر از این موضوع همان کاری است که سایت آمازون با استفاده از یک شمارش معکوس در فروش اخیر خود برای جمعه سیاه استفاده می کند.
 
10 ایده کاربردی جهت افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری
یک چیز دیگر که به خاطر سپردن آن از اهمیت زیادی برخوردار است، دانستن این موضوع است که انجام دادن این کارها به خودی خود کافی نیست و آن اینکه شما باید به نحوی ترافیک مطلوب به سایت خود انتقال دهید و برای این کار از کمپین های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک با مضمون هایی که این صفحات فرود را نشانه می روند استفاده کنید.
۹- موارد تشویقی مناسب ارائه کنید:
مردم اغلب چیزی را می خرند که به آنها گفته شده بخرند. بنابراین ترفیعات خود را در رابطه با ارائه و معرفی اعمال بخصوص و کار کردن با ترغیب کننده های مناسب روانشناسی طراحی کنید. ترفیعات با استفاده از کلمات و اصطلاحاتی از قبیل “۱۰ تا را به قیمت ۱۰ دلار بخرید”، “یکی بخرید و یکی رایگان دریافت کنید، از برند X خرید کنید، یک جایزه رایگان دریافت کنید”، همگی از جمله مواردی هستن که در دوران تعطیلات به طور مطلوب جوابگوی فروش شما هستند

 

تاثیر رنگ ها در بازاریابی اینترنتی
ما در اینجا لیستی از رنگ‌ها و احساسی که طبق روانشناسی رنگ‌ها به بیننده منتقل می‌کنند را ارائه می‌دهیم. اگر از این رنگ‌ها به طور مناسب استفاده کنید، راه خود را برای بهبود تبدیل بازدیدکننده‌های سایت به مشتریان درست پیموده‌اید.

۱- قهوه‌ای: قهوه‌ای آسودگی و آرامش را به همراه می‌آورد. این رنگ برای وب‌سایت‌هایی که با سلامتی و نشاط سروکار دارند عالی است.

2- زرد: در دنیای تجارت، گفته می‌شود رنگ زرد معرف ذهن سالم بدون نگرانی و افسردگی است. زرد مناسب‌ترین رنگ برای فروشگاه‌های آنلاینی است که محصولاتی نظیر اسباب‌بازی و لباس کودکان می‌فروشند. همچنین این رنگ نشانه‌ی هشدار است.

3- طلایی: به عنوان رنگی متالیک، نشان‌دهنده‌ی قدرت و پرستیژ است. این رنگ با رنگ‌هایی مانند سبز و بنفش که نشان‌دهنده‌ی زیبایی و شکوه است هماهنگ است.

4- مشکی: مشکی با همه‌ی رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. این رنگ بهترین گزینه برای ایجاد کنتراست با سایر رنگ‌های استفاده شده در وب‌سایت است.

5- بنفش: بنفش شکوه و زیبایی و آراستگی را نشان می‌دهد. این رنگ برای وب‌سایت‌هایی که اجناس لوکس دارند ایده‌ال است.

6- صورتی: اگر بازار مورد نظر شما مملو از بانوان است، پس صورتی انتخاب درستی است. این رنگ القاکننده‌ی خوشی و عشق است.

7- آبی: آبی نشانه‌ی اعتماد می‌باشد و محیطی آرام را فراهم می‌کند. هر وب‌سایتی که با دستورالعمل‌ها، معامله‌های پولی آنلاین، یا هر چیز دیگری که اعتماد را می‌طلبد، سروکار دارد بهتر است از این رنگ استفاده کند.

8- سبز: سبز رنگ صلح، آرامش، و طبیعت است. بنابراین اگر وب‌سایت شما درمورد محیط زیست است یا محصولات ارگانیک می‌فروشید، سبز بهترین رنگ پس‌زمینه است.

9- قرمز: هیچ رنگی مانند قرمز توجهات را جلب نمی‌کند. به نظر می‌رسد بهترین رنگ برای CTA (تشویق کاربر به انجام کاری) باشد. هنگام طراحی این دکمه، قرمز بهترین رنگ است.

10- نارنجی: نارنجی نیز رنگ آراستگی است، اما همزمان جلب توجه نیز می‌کند. این رنگ برای شرکت‌های تکنولوژی و وب‌سایت‌هایی که با گجت‌ها سروکار دارند مناسب است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است