یکشنبه, 24 آبان 1394 ساعت 12:43

آموزش بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دوره رایگان بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت

این دوره شامل 12 جلسه است که بصورت رایگان در وب سایت تخصصی بازاریابی اینترنتی قرار داده می شود برای دیدن جدیدترین مباحث این دوره بصورت کامل ، کافی است عضو شوید (عضویت رایگان است برای عضویت در وب سایت تخصصی بهینه سازی سایت اینجا کلیک کنید)

 

شروع Laughing

راهنمایی مبتدی برای بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل

یک اندازه‌گیری دقیق از هزاران نظر کارشناسانه ارزشمند تر است. دریاسالار گریس هاپر

راهنمای مبتدی برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) یک دوره‌ی آموزشی دقیق است که برای کمک به شما در تبدیل هر چه بیشتر کاربرهای منفعل به کاربرهای فعال که با ایده های شما سروکار دارند یا کالاهای شمارا خریداری می کنند، طراحی شده است.

12 فصل، گام به گام بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت ، دیدن لیست کامل فصول

این راهنمایی شمارا با مبانی CRO آشنا و همراه خواهد ساخت؛ زیرا در وهله ی اول شما باید با چگونگی ساخت یک برنامه ی آزمون و بازاریابی اینترنتی برای خودتان آشنا شوید.

شما اطلاعاتی به دست خواهید آورد که توسط آنها قادر خواهید بود عملکرد وب سایتتان رو بهبود دهید. این اطلاعات عبارت‌اند از : بهینه سازی صفحه‌های فعال و تجربه‌ی کاربری، و همچنین ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت در این زمینه.

این راهنما شمارا یاری خواهد کرد تا بتوانید مسیر خود را از میان CRO های متداول که دارای نقص و تصورات غلط می‌باشند پیداکرده و سپس با شروع از مراحل پایه بتوانید تغییرات چشمگیری در عملکردتان ایجاد و نموده و درنهایت در هر قدم از مسیر خود کارایی و اثربخشی تغییرات ایجادشده را موردسنجش قرار دهید.

اول، تعریف سریع:

یکی از عوامل مهم در بازاریابی اینترنتی بهینه سازی نرخ تبدیل میباشد.

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست

Conversion Rate Optimization یا CRO عبارت است از یک روش استفاده از تحلیل و منطق و بررسی بازخورد کاربر به‌ منظور بهبود عملکرد یک وب‌سایت. CRO برای بهبود هر پارامتری از وب‌سایت شما که برای کسب‌وکارتان حائز اهمیت است و شما قصد تقویت آن پارامتر رادارید، مورداستفاده قرار می‌گیرد (که معمولاً نشانگر عملکرد کلیدی KPI نامیده می‌شود)، اما این امر همواره با یافتن مشتریان جدید، ثبت‌نام‌ها، دانلودها و ... مرتبط هست. به‌عبارت‌دیگر، درصد بازدیدکنندگان از سایت را که به‌صورت آنی جذب وب‌سایت شده و آن را مورد تأیید قرار می‌دهند که این‌یک لحظه جذب شدن آنی منجر به تبدیل کاربران منفعل و غیرفعال به کاربران ارزشمند و فعال می‌شوند.

در قدم اساسی اول، CRO به معنی پی بردن به چیزهایی ست که کاربران نیاز دارند هست، تا سعی کنید وقتی‌که به وب‌سایت شما می آیند آن را به کاربران سایتتان بدهید. CRO شکل های مختلفی به خود می‌گیرد، که برحسب KPI ای که شما درصدد بهبودش هستید متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات این امر با آشکار تر ساختن فراخوانتان یا قرار دادن فراخوانتان در یک سایت پر بازدید (اما غیر بهینه) مرتبط خواهد بود. گاهی اوقات هم این امر مستلزم بازگردانی یا بازنشانی گام های غیرضروری و وقت‌گیر از کانون مورد نظر هست چون اصطکاک و کندی می‌تواند از به وقوع پیوست یک تبدیل مثبت جلوگیری کند.

در مورد چه چیزهایی باید اهمیت دهید؟

شما باید در مورد بهینه سازی نرخ تبدیل به چند دلیل اهمیت به خرج دهید. دلیل اول این است که شما به احتمال زیاد در قبال ترافیک و بازدید از سایتتان از یک مسیر خاص یا مسیرهای دیگر پول پرداخت می کنید و یک نرخ تبدیل بالاتر به معنی

بازگشت بهتر سرمایه ایست که خرج کرده اید (Return On that Investment = ROI) .

همچنین، بسیار مقرون‌به‌صرفه تر است که به‌جای جذب بازدیدکننده‌ی جدید، درصد بالاتری از بازدیدکننده‌هایی که در حال حاضر دارید را تبدیل به بازدیدکننده‌های فعال و مفید کنید. علاوه بر آن، برای تقویت ROI خود، بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت شمارا یاری خواهد کرد که در مقابل بازه ی زمانی توجه محدودی که بازدیدکننده‌هایتان به بازدید از سایت اختصاص می‌دهند و بعدازآن خسته شده و سایت را ترک می کنند، مقابله کنید و چیزهایی را که بازدیدکننده‌ها به آن نیاز دارند را بتوانید به آن ها بدهید.

Conversion Rate Optimization مهم است!

نرخ تبدیل بالاتر=ROI بهتر

روش یافتن بازدیدکننده‌ی مقرون‌به‌صرفه تر

در مقابل آستانه ی بردباری محدود بازدیدکننده‌ها مقابله می کند

قابل توجه است که، بازاریابی اینترنتی در مورد به دست آوردن انواع بهتری از مشتری هاست-نه صرفاً بهینه سازی کورکورانه‌ی نرخ تبدیل یک صفحه‌یا کمپین داده‌شده. اگر مردمی که در حال جذبشان هستید برای کسب‌وکار شما گزینه‌ی مناسبی نباشند هیچ نتیجه‌ای نخواهید گرفت. حائز اهمیت است که بر روی بهینه سازی به‌منظور یافتن مشتری‌های بیشتری که تولیدات شمارا پسندیده و شمارا در گسترشتان یاری می کنند، تمرکز شود. هر کار دیگری مساوی است با اتلاف زمان و منابع خود.

 

این 12 فصل شامل موارد زیر است :

فصل 1

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

در مقدمه، Conversion Rate Optimizationبه عنوان روش استفاده از منطق و تحلیل و بررسی بازخورد کاربران به منظور بهبود عملکرد وبسایت تان تعریف شده است. در فصل1، CRO را با عبارات ساده تر و ملموس تر برای شما مورد بحث قرار خواهیم داد.

فصل2

چرا بهینه سازی نرخ تبدیل مهم است؟

احتمالا در موقعیتی قرار بگیریدکه نتوانید بی درنگ با چیزی که به زعم شما بزرگترین مسئله ی بازاریابی اینترنتی می باشد مواجه شوید و در ابتدا به ساختن یک پرونده برای CRO نیاز داشته باشید.

فصل3

مبانی بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت

بسیاری از افراد در موقع تعیین نرخ تبدیل، از بازدید کننده های منحصر به فردی استفاده می کنند. اما هر قالبی که در نهایت شما بر مبنای آن تصمیم بگیرید، انسجام موضوع کلیدی خواهد بود. به خواندن خود ادامه دهید تا مبانی بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل را به خوبی یاد بگیرید.

فصل4

ساختن و ارزیابی یک برنامه بازاریابی اینترنتی با CRO

وقتی بحث به ساختن یک برنامه ی بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل می رسد، افرداد معمولا یکی از این دو رهیافت را انتخاب می کنند: اعمال تاکتیک های بهینه سازی نرخ تبدیل محبوب و عامه پسند، یا ساختن یک برنامه ی بهینه سازی نرخ تبدیل.

فصل5

تجربه کاربری و بهینه سازی کانون

وقتی در مورد تجربه ی کاربر (UX) صحبت می کنیم، منظورمان فراتر از نگاه و بازدید صرف کابر است. منظور ما در حقیقت تجربه ی کلی و جامع کاربر است که در بازدید از سایت شما به دست آورده است.

فصل6

بهینه سازی صفحه فرود

شانس به این صورت تعریف می شود که: اگر یک صفحه ی غیر بهینه در سایت شما موجود باشد، صفحه ی فرود شما همان خواهد بود. همواره برداشت اولیه ی بسیاری از کاربران به صورت قابل توجهی به همین صفحه ی فرود اتفاقی، وابسته می باشد.

فصل7

کاهش نرخ خروج و جهش وب سایت

علی رغم ژرفای اینترنت و میلیاردها صفحه ی در دسترس، کاربرها به صفحه ی شما راه پیدا می کنند و سپس بدون هیچ توضیحی سایت را ترک می کنند. چرا؟

فصل8

در این راهنما، ما با بسیاری از نظرهای غیر علمی در مورد بهینه سازی نرخ تبدیل مواجه شده ایم. با این وجود، در این فصل کمی بیشتر در مورد آن ها با جزییات بیشتری بحث خواهیم کرد.

فصل9

اگر به دنبال یک توضیح پایه ای برای اینکه هر ابزاری چه کاری را چگونه انجام می دهد، آن توضیحات را در این قسمت خواهید یافت. اگر به دنبال توصیه های مفید هستید، توصیه های مورد نظر هم در این قسمت خواهید یافت. گفتن این مطلب که برای هر کاری ابزاری وجود دارد هم بدیهی است.

فصل10

اندازه گیری تلاش های انجام شده برای تبدیل و فراخوانی برنده ها

شما چگونه می فهمید که کدام آزمون ها باعث تقویت می شوند و کدام ها یک از آزمون ها هیچ بازده مثبتی ندارند؟ و مهم تر آن، وقتی که اولین مجموعه از آزمون ها را بهینه سازی کرده و برنده ها فراخوانی کردید، در این زمان چه کار خواهید کرد؟

فصل11

ترفند ها و روش های پیشرفته ی اضافه تر برای CRO

در اینجا یک لیست متنوع از ترفند ها و روش های اضافی که جمع آوری نموده ایم را ارایه می دهیم، تا شما را همواره در سطح بالایی از پیشرفت نگه دارد.

فصل12

نتیجه گیری

هم اکنون که در زمینه ی CRO یک فرد حرفه ای شده اید، گام بعدی چیست؟

 

نکات مقدماتی بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت

ما از جملات و عبارات بسیاری برای توصیف تبدیل ها و افراد بازدید کننده از دارایی آنلاین شما استفاده خواهیم نمود.

در هر گام هم یه مثال ارایه شده است و صرفا به صورت مفاهیم تعریفی نیستند. به عنوان مثال، اگر بگوییم:عملکرد وبسایت خود را بهبود بخشید؛ این جمله می توان برای بهبود دادن عملکرد وبسایت، صفحات فرود، درخواست در سایت، فرم ثبت نام و... به کار برد.

علاوه بر این، وقتی در مورد یک بازدید کننده یا کاربر صحبت می شود، ممکن است برای اشاره به فردی که از دارایی آنلاین شما بازدید می کند، آن ها را به صورت جایگزین هم به کار ببریم (مگر در جایی که تفاوتشان ذکر شده باشد) . به خاطر تقویت خوانایی متن حاضر و حفظ شیوایی کلام ما از این جایگزینی استفاده کرده ایم. لطفا توجه فرمایید که وقتی نویسندگان به یک کلمه می رسند، همانند کاربران به طور روتین با خود می گویند"بازدید کننده ها، کاربران ثبت نام کرده یا..." . از لطف شما در مورد این جایگزینی کلمات ممنونیم.

خواندن 84779 دفعه

موارد مرتبط

بازگشت به بالا

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است

Search