چهارشنبه, 15 مهر 1394 ساعت 16:35

بازاریابی اجازه ای یا Permission Marketing

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازاریابی اجازه ای یا Permission Marketing

بازاریابی اجازه ای یک روشی جایگزین تلاش مستقیم برای به دست آوردن توجه و ناخوشایند بنظر رسیدن است. در واقع می توانیم اجازه مخاطب برای انتقال پیام های بعدی به آنها را کسب کنیم.

بازاریابی اجازه ای یا بازاریابی با مجوز، زمانی است که شما از مشتری برای ارتباط های بعدی اجازه می گیرید و این به این معنی است که شما قانونمندانه پیام های بازاریابی را به آنها می رسانید. اجازه از مخاطب می تواند از راه های گوناگونی گرفته شود. به عنوان مثال از آنها بخواهید که با عضویت در وب سایت شما، به شما ملحق شوند و تمایل خودشان را برای دریافت اطلاعات بعدی به شما نشان دهند. زمانیکه افراد اجازه خود را بیان کردند، شما می توانید پیام های بازاریابی را به آنها ارسال کنید. مانند پیشنهادات جدید برای خرید مجدد، اخبار جدید شرکت و یا کسب و کار خود. در این نوع بازاریابی شما باید راه حل هایی داشته باشید که آنها بتوانند هر زمان که خواستند دیگر پیام های شما را دریافت نکنند مانند لغو عضویت در وب سایت شما یا Unsubscribe کردن در ایمیل ها.

سازندگان هرزنامه (اسپم) و فعالان بی اخلاق اینترنتی، باعث تضعیف اعتماد مخاطبین شده اند. شرکت ها هنوز لیست های ایمیل را می خرند، و سپس از آنها استفاده برای ارسال پیام های ناخواسته استفاده می کنند. به عبارت دیگر فکر کنم که با من هم عقیده باشید که در inbox ایمیل هر کسی امروزه مقدار بسیار زیادی از چرندیات به درد نخور و درهم برهم است. بنابراین به عنوان تکامل بازاریابی اجازه ای، سوال تنها این نیست که چگونه می توانیم محتوایی ایجاد کنیم که آنقدر عالی باشد که مردم آن را انتخاب کنند؟ به گونه ای دیگر باید از خود سئوال کنیم که چگونه می توانیم کاری کنیم که پیام خودمان در میان این همه ایمیل های هرز شنیده شود؟

بدانید که پست الکترونیک هنوز هم کار می کند و ابزار بسیار مهمی در عرصه تبلیغات است. اما روشی خیلی مهم برای اینکه این استراتژی اثرگذارتر باشد این است که به شکلی هدفمند و تدریجی و با اجازه مخاطب ارسال شود.

مهم ترین عامل در یک محتوای جالب چیزی است که ارزش گفتن را دارد، مطلبی که واقعی باشد و نه یک بلوف یا مطلب غیر جالب. ما در همین وب سایت راجع به بازاریابی محتوا صحبت کردیم و برای اینکه در این مورد بیشتر بدانید به شما توصیه می کنم این مطلب را بخوانید.

کارهای جالبی هستند که شما می توانید با ترکیب اجازه و ایمیل مستقیم انجام دهید، اما اگر یک بودجه عظیم و تجربه و علم آن را داشته باشید… که بسیاری از کسب و کارها آن را انجام نمی دهند. ایمیل ابزار ارزشمندی برای بازاریابان اجازه ای است، اما متاسفانه، بسیاری از بازاریابانِ ایمیل آن را اشتباه به انجام می رسانند. اصل اساسی در بازاریابی اجازه ای این است که شما نیاز به ایجاد محتوایی با ارزش ذاتی بالا دارید که توجه مخاطب را کسب کنید که در بسیاری از مواقع متاسفانه نادیده گرفته می شود.

به عبارت دیگر بازاریابی اجازه ای روشی بسیار به صرفه برای افزایش فروش است که در این روش مشتری معمولاً اقدام به خریدهای بیشتر از شما خواهد کرد و اغلب هزینه کمتری نسبت به سایر استراتژی های بازاریابی برای شما دارد.

خواندن 17676 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است