پنج شنبه, 27 اسفند 1394 ساعت 09:32

بازاریابی اینترنتی موتورهای جست و جو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازاریابی اینترتی موتورهای جست و جو(SEM)


مخفف Search Engine Marketing می باشد و به معنی بازاریابی از طریق موتور های جستجو می باشد.تصور نکنید SEM یک واژه خیلی خاص و حرفه ای است.موضوعی ساده است.شما برای اینکه بخواهید بازار کار بیشتری جذب کنید چه کار می کنید؟ اگر کار شما در گوگل جستجو خور خوبی داشته باشد، طبیعتا تلاش می کنید که بخشی از بازار خود را از طریق موتورهای جستجو بدست بیاورید.

بازاریابی اینترنتی موتورهای جست و جو
هرگونه تلاشی که برای جذب مشتری از طریق موتور های جستجو انجام دهید بازاریابی از طریق موتور های جستجو نامیده می شود.استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل، و یا بهینه سازی سایت و ارتقا رتبه آن در گوگل (خود سئو و بهینه سازی سایت)  بازاریابی از طریق موتور های جستجو است. بازدید افراد از یک سایت، برگ برنده آن برای کسب و کار موفق در دنیای مجازی می باشد. سایتی که بیننده ندارد بی شک مرگ آنلاین را تجربه می کند و چه بسیارند وب سایت هایی که هر روزه از چرخه زندگی در وب خارج می شوند!
وقتی یک کاربر اینترنت بدنبال کالایی برای خرید به صورت آنلاین می گردد. نخستین جایی که رجوع می کند ، موتورهای جستجو خواهد بود. حال اگر 40 شرکت آن نوع کالا را در وب سایتهای خود در معرض فروش بگذارند ، بخت با فروشندگانی است که جایگاه سایت آنها در موتور جستجو بهتر باشد.گرچه امروزه فروشگاههای اینترنتی زیادی هستند که طیف گسترده ای از کالا ها را به فروش می رسانند اما همچنان رقابت سختی برای بالابردن سایتهای فروش کالا در موتور جستجو وجود دارد.

SEM به تمام پروسه افزایش بینندگان سایت و بالا بردن فروش آن به کمک موتورهای جستجوگر گفته می شود. در حقیقت SEO بخشی از SEM است. نمونه کارهایی که در SEM انجام می شود عبارتست از :
اصلاح ساختار سایت ، معرفی سایت به موتورهای جستجوگر، بررسی وضعیت فعلی سایت و رقبای آن، انتخاب کلمات کلیدی،انتخاب موتورهای جستجوگر برای سرمایه گذاری بر آنها، بهینه سازی سایر پارامترهای سایت، تنظیم متاها و عناوین سایت و ...

بازاریابی اینترنتی موتورهای جست و جو
SEO vs SEM
هیچ استراتژی SEM ای بدون SEO مناسب موفق نخواهد بود. با توجه به اینکه SEO به معنی آماده سازی سایت هم برای بازدیدکنندگان و هم موتورهای جستجو است شاید به تنهایی برای یک سایت کافی باشد. با این حال اگر شما توان مالی کافی برای SEM را دارید، ابتدا SEO سایت خود را آماده کنید.بدون شک باید گفت که ما در اغلب موارد به کمک موتورهای جستجوگر ماننده گوگل به آنچه که می خواهیم، دست پیدا می کنیم.به امار و ارقام زیر توجه کنید :
۸۲ درصد کاربران اینترنت، موتورهای جستجو را ابزار اصلی خود برای یافتن وب سایت ها دلخواه عنوان کرده اند.
۵۷ درصد از کاربران اینترنت، هر روز جستجو می کنند و ۴۶ درصد این جستجوها برای کالا یا خدمات است.
۸۵ درصد ترافیک هدفمند در اینترنت را موتورهای جستجوگر باعث می شوند.
۷۰ درصد از کاربران به هنگام جستجو حتماً یکی از سه وب سایت رتبه اول نتایج جستجو را کلیک می کنند.
تنها ۷ درصد از آنها وب سایت های قرار گرفته در رتبه های بیست به بعد را کلیک می کنند.
۸۵ درصد از آنها اگر جوابی برای جستجوی خود در بیست نتیجه اول نتایج جستجو نیابند, موتور جستجوگر مورد استفاده خود را عوض می کنند.
۳۳ درصد کاربران وب باورند دارند که سایت لیست شده در ابتدای نتایج جستجو، در موضوع جستجو شده سرآمدتر از رقبای خود است و در آن موضوع پیشرو می باشد.امروزه تجارت الکترونیک خود را با مسئله رتبه بندی در موتورهای جستجو هماهنگ کرده است زیرا رتبه های بالاتر مستقیماً به فروش بیشتر، و معرفی بهتر تعبیر می شوند.
آمارها نشان می دهند در سال های اخیر موتورهای جستجوگر ابزار بسیار مناسبی هستند که خریداران به کمک آنها، کالا یا خدمات مورد نیاز خود را می یابند. البته تنها رتبه های بالای نتایج جستجو هستند که مورد توجه کاربران قرار می گیرند و آنها به سایت های لیست شده در این رتبه ها مراجعه می کنند.
بسیاری از کاربران و مشتریان وب سایت ها دریافته اند که در اغلب موارد ۱۰ رتبه اول نتایج جستجو می تواند خواسته آنها را بر آورده کند و هنوز هم علاقه دارند که تنها ۱۰ سایت اول نتایج جستجو را مرور کنند.
بازاریابی اینترنتی موتورهای جست و جو

خواندن 240703 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است