چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 ساعت 16:28

بازاریابی تلفنی مشتری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چگونه  یک قرار ملاقات تلفنی موفق تنظیم کنیم؟

 گام اول

در اولین قدم سعی کنید خونسرد باشید. مکالمه را با معرفی خود، قدردانی از مخاطب برای زمانی که در اختیارتان قرار داده است و توضیح اجمالی هدف تماس استارت بزنید و در نهایت اقدام به تنظیم قرار کنید.


یک مکالمه موفق باید استارت مناسبی داشته باشد که بتواند اعتماد و رضایت را در طول مدت زمان صحبت به دست آورد. میتوانید اینطور شروع کنید:
سلام. روز شما بخیر. بنده از شرکت پارسیان مارکتینگ تماس میگیرم و از اینکه وقتتون رو در اختیار من میذارید سپاسگذارم. هفته گذشته پکیج های  شرکت ما خدمت شما معرفی شد که قرار بر این بود شما در مورد تعرفه ها تحقیق و بررسی داشته باشید. الآن خدمتتون تماس گرفتم تا اگر سئوالی دارید، پاسخگو باشیم .این استارت آرام و مطمئن و در کمال خونسردی، پایه گذار قدمهای بعدی خواهد بود.

بازاریابی تلفنی


گام دوم: به مخاطب خود حق انتخاب بدهید.

حال اگر مشتری  پیشنهادات شما را پذیرفته است شما باید پیشنهاد قرار حضوری برای فروش (البته در صورت نیاز به این مهم) را بدهید.
حال با این فرض که شما شناختی از مخاطب و برنامه‌های وی دارید می بایست بهترین دو روز هفته و دو ساعت از بهترین ساعتهای روز را به او پیشنهاد دهید تا مخاطب یکی را انتخاب کند. البته شناخت قبلی از مخاطب در این حالت الزامی است.اما اگر شناختی اینچنینی از مخاطب و برنامه‌های وی ندارید، میتوانید دو روز مناسب برای خود را که پشت سر هم نیستند، انتخاب کنید و به مخاطب پیشنهاد بدهید.


اما اگر مشتری گفت سئوالی ندارم چه باید کرد؟

در این حالت بهتر است اینطور ادامه دهیم: خب پس اگر سئوالی ندارید، میتوانیم در قراری حضوری نسبت به عقد قرارداد/توضیحات بیشتر در مورد تعرفه ها اقدام کنیم.اگر مشتری موافقت کرد که مطابق روال فوق قرار را تنظیم میکنیم و اگر موافقت نکرد، می بایست دلیل آن را جویا شویم که معمولاً یک بهانه برای فرار از خرید و در‌واقع سئوالی مخفی است که باید از سمت ما پاسخش داده شود. بعد از حل این مشکل، خواهیم توانست مجدداً نسبت به تنظیم قرار ملاقات اقدام کنیم.

کی تماس بگیریم؟

به طور قطع اگر در ساعاتی تماس بگیریم که مشتری سر کار باشد یا بسیار خسته و آشفته، هرگز نخواهیم توانست نتیجه ی جالبی حاصل کنیم!با حصول شناخت مناسب از مخاطب و برقراری تماس در ساعتی از روز آرامش و تمرکز کافی دارد، میتوانیم شانس موفقیت خود در راستای تنظیم قرار ملاقاتی حضوری را دو چندان کنیم.

خواندن 201720 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است