دوشنبه, 15 شهریور 1395 ساعت 12:21

بازاریابی محتوا چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تعریف خلاصه بازاریابی محتوا چیست ؟


بازاریابی محتوا (Content Marketing) یکی از روش های بازاریابی، برندینگ و جذب مخاطب با استفاده از تولید و نشر محتوا است.
تعریف کامل بازاریابی محتوا چیست ؟
بازاریابی محتوا و یا همان Content Marketing نوعی بازاریابی است که به فرایند جذب مشتری بیشتر با استفاده از تولید محتوا می پردازد. بازاریابی با استفاده از تولید محتوا روش جدیدی نیست و تاریخی بسیار قدیمی دارد. در این روش شرکت ها، سایت ها و حتی اشخصاص آزادکار برای جذب مشتری بیشتر و یا نگه داشتن مشتریان قدیمی سابق اقدام به تولید محتوا می کنند که این محتوا می تواند به شکل های مختلف باشد باشد. اما از معروف انواع محتوا می توان به محتوا های زیر اشاره کرد:
• محتوای متنی
• محتوای تصویری
• محتوای ویدئویی


بازاریابی محتوا متنی چیست؟


به تولید و انتشار محتوا به صورت نوشتاری و متنی محتوا متنی گفته میشود. محتوا متنی یکی از متداول ترین و نخستین روش های بازاریابی محتوا است، تولید محتوا در این روش ساده تر و در عین حال پیچیده تر از روش های دیگر است. یکی از ویژگی های محنصر به فرد این روش تولید محتوا افزایش مخاطب سایت از طریق سئو و موتور های جستجوگر است.

بازاریابی محتوا تصویری چیست؟


محتوا تصویری به معنای تولید محتوا و رساندان مفهوم یک محتوا با استفاده از تصاویر است. تولید محتوا تصویری قدیمی ترین نوع تولید محتوا در تاریخ است و در این چند ساله با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام رشد چشم گیری در تاثیر گذاری بر روی مخاطبان نسبت به دیگر روش های تولید محتوا داشته است. حتما دقت داشته باشید که برای استفاده از تصاویر در وب سایت نکات سئو و بهینه سازی لازم را رعایت نمایید تا رتبه خوبی در رتبه بندی تصاویر گوگل داشته باشید. در تصویر زیر نمونه از محتوا تصویری را مشاهده می کنید.

 

بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا ویدئویی چیست؟


تعریف محتوا ویدئویی این طور بیان می شود که هر محتوایی که به طور فیلم، سریال، کلیپ و یک تصویر چند دقیقه ای باشد محتوا ویدئویی نام دارد. محتوا ویدئویی یکی از بهترین و مدرن ترین روش های بازاریابی است اما معمولا هزینه بسیار سنگینی دارد. از بارزترین نوع بازایابی محتوا ویدئویی می توان به تبلیغات در تلوزیون و ساخت فیلم اشاره نمود.

بهترین روش بازاریابی از طریق محتوا چیست؟


بستگی دارد! اگر قصد دارید تا یک وب سایت اینترنتی راه اندازی کنید بهترین نوع بازاریابی، بازاریابی از طریق محتوا متنی است چرا که با تولید محتوا اختصاصی و مفید متنی با یک تیر دو نشان می زنید، هم محتوا سایت خود را تولید کرده اید و توجه موتور های جستوگر را به وب سایت خود جلب کرده اید و به نوعی یکی از مهم ترین فاکتور های سئو و بهینه سازی سایت را انجام داده اید.
نکات و روش های بازاریابی محتوا
برای اینکه محتوا شما در بین مخاطبان بهتر دیده شود باید از چند قانون ساده پیروی کنید:
1. محتوا تازه تولید کنید
2. محتوا اختصاصی و ناب تولید کنید
3. محتوا های قدیمی خود را آپدیت کنید
4. سعی کنید تا روند تولید محتوا به صورت یک شکل نشود
5. و از انواع روش های بازاریابی محتوا استفاده کنید


بازاریابی محتوا

 

احتمالا” با همین توضیحات متوجه شده اید که این کار خارج از فرایند بازاریابی مشتری در یک شرکت نیست، بلکه بخش مهم و جدی از آن است که امروزه به ان توجه بیشتری به دلیل اثر بخشی فوق العاده آن روی تولید مشتری و افزایش فروش می شود
بازاریاب ها معتقدند امروزه مشتری ها هوشمندی بیشتری دارند و به راحتی نمی توان با گذاشتن بنرها، تبلیغات تصویری و خارج از اراده وی، او را به خریدار تبدیل کرد. امروزه مشتری می داند به دنبال چیست و مسیر کسب اطمینان را نیز می داند. بهترین کار این است که برای او محتوایی تولید کنید که دوست دارد. در حقیقت همراه او شده و اطلاعاتی را که نیاز دارد به او داده می شود و از این طریق هم تبلیغات مناسبی داشته و هم اعتماد مشتری را جلب شده است. بازاریابی محتوا، چگونه تجارت و مشتریانتان را به سمت بهبودی تغییر می دهد؟
.
مطالب و محتوای مفید باید در هسته بازاریابی شما باشد .مصرف کنندگان دنیای سنتی بازاریابی را مسدود کرده و با آن خداحافظی کرده‌اند و اغلب از تبلیغات رسانه ای در تلویزیون، رادیو، تبلیغات محیطی، پیامک ها و مجلات چشم پوشی می‌کنند. مشتریان امروزه در گشت و گذار آنلاین بسیار ماهر شده‌اند، بگونه ای که آنها می‌توانند اطلاعات آنلاین را بدون توجه به بنرها یا دکمه‌ها دریافت کنند . بازاریابان هوشمند دریافته‌اند که بازاریابی سنتی هر لحظه نسبت به قبل بی اثرتر می‌شود و باید راه بهتری وجود داشته باشد. وقت ان است که بازاریابی محتوا را وارد دنیای یازاریابی سازمانتان کنید.

بازاریابی محتوا آینده بازاریابی است :


به عقب بازگردید و معنای بازاریابی محتوا را یک بار دیگر بخوانید ، اما این بار لغات ارزشمند و مرتبط را حذف کنید . این تفاوت بازاریابی محتوا و دیگر زباله اطلاعاتی است که شرکت‌ها همیشه برای ما ارسال می‌کنند و بیشتر اوقات مربوط و ارزشمند نیستند (می‌توانیم به آن‌ها اسپم بگوییم؟) . این چیزی است که باعث می‌شود بازاریابی محتوا در محیط امروزه که در آن هزاران پیام بازاریابی برای هر فرد در هر روز فرستاده می‌شود، جذاب باشد . بازاریابی محتوا خوب موجب می‌شود که فرد متوقف شود … بخواند … فکر کند … و متفاوت رفتار کند. رهبران تفکر و متخصصین بازاریابی از سراسر جهان و صدها متفکر پیشرو در بازاریابی به این نتیجه رسیده‌اند که بازاریابی محتوا روش بازاریابی در آینده بازاریابی جهان خواهد بود.

بازاریابی بدون محتوای عالی غیر ممکن است :


صرف نظر از اینکه شما چه تاکتیکهای بازاریابی استفاده می‌کنید، بازاریابی محتوا باید بخشی از فرآیند شما باشد و کیفیت محتوا بخش مهم روشهای بازاریابی است. محتوای ارزشمند شما از طریق چهار کانال زیر می تواند در فضای وب مورد استفاده قرار گیرد.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی :


در این کانال شما می بایست استراتژی بازاریابی محتوایتان را قبل از استراتژی رسانه‌های اجتماعی اتخاذ کنید .

SEO (بهینه‌سازی موترهای جستجو) :


انتشار محتوا سازگار و با کیفیت، پاداش موتورهای جستجو به کسب و کار شما خواهد بود.

PR :


استراتژی‌های روابط عمومی موفق مسائلی را که خوانندگان باید مراقب باشند را گوشزد می‌کند، نه کسب و کار خودشان را .

PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) :


شما نیاز به محتوای قوی به عنوان پشتوانه آن دارید. این مدل یک مدل بازاریابی اینترنتی است که در آن تبلیغ‌کنندگان هربار هزینه ای را به ازای هر کلیکی که بر تبلیغاتشان انجام گیرد، می‌پردازند. اساسا این یک راه خرید بازدیدها برای سایت شماست.

 

بازاریابی محتوا

 

بازاریابی داخلی (Inbound marketing):


محتوا کلیدی برای هدایت و راهنمایی به سمت ایجاد ترافیک است . بازاریابی داخلی ترویج و تبلیغ یک شرکت از طریق وبلاگ‌ها، پادکست‌ها، ویدئوها، کتابهای الکترونیک، خبرنامه‌های الکترونیکی، کاغذهای سفید، SEO، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، و دیگر فرمهای بازاریابی محتواست که منجر می‌شوند مشتریان به نام تجاری نزدیکتر شوند . در مقابل بازاریابی داخلی، بازاریابی خارجی قرار دارد که عبارتست از جلب توجه (خرید توجه)، تماس سرد، پست کاغذی مستقیم، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، تبلیغات فروش، اسپم، تلفن مارکتینگ، و تبلیغات سنتی . بازاریابی داخلی به فعالیتهای بازاریابی باز می‌گردد که به جای اینکه بازاریابان به بیرون بروند تا توجه دیگران را جلب کنند، بازدید کنندگان را به داخل آورند . بازاریابی داخلی بوسیله تهیه محتوا و مطالب جالب و جذاب، توجه مشتریان را بدست می‌آورد، پیدا کردن شرکت را راحتتر می‌سازد و مشتریان را به سمت وبسایت هدایت می‌کند .

استراتژی محتوا :


بخش وسیعی از استراتژی‌های بازاریابی محتواست . برای اینکه در بازاریابی محتوا تاثیرگذار باشید، الزامی است که مستنداتی جهت استراتژیهای بازاریابی محتوا داشته باشید. بر اساس آمار منتشر شده در فوربس ۸۰% تصمیم گیرندگاندر هنگام خرید، ترجیح می‌دهند اطلاعات شرکت را در در یک سری از مقالات دریافت کنند به جای اینکه تبلیغات آن شرکت را دریافت کنند . ۷۰% می‌گویند، بازاریابی محتوا باعث می‌شود احساس حامی بودن و نزدیکی بیشتر نسبت به شرکت داشته باشند. در این مورد فکر کنید که چه می‌شود اگر مشتری ها منتظر تبلیغات شما باشند؟ چه می‌شود اگر آنها تبلیغات سازمان شما را از طریق انتشار، ایمیل، وبسایت و هر رسانه دیگری دریافت کنند و ۱۵، ۳۰، یا ۴۵ دقیقه از وقتشان را با آن بگذرانند؟


آیا بازاریابی محتوا یک مفهوم جدید است؟


همان طور که می دانیم امروزه بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی بازاریابی جدید مشتری جذب می کند. درواقع بازاریابی محتوا ترکیبی از چندین عملیات تجاری دیگر است .بازاریابی محتوا، تبلیغات قدیمی ، فروش، رسانه اجتماعی، برنامه ریزی رویدادی و برندسازی را با هم ترکیب می کند تا با یک استراتژی همه جانبه به تقویت روابط بین مشتری و کسب و کارها کمک کند.
بازاریابی محتوا با جنبه ها و ابعاد متفاوتی که در آن ایفای نقش می کند،برای کسب و کارها این امکان را فراهم می کند تا راه های مارکتینگ خود را ساده کنند، در حالی که به یکپارچگی تجربه کاربری ( User Experience ) نیز کمک می کند.

 

 

خواندن 72957 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است