دوشنبه, 20 مهر 1394 ساعت 14:46

بازاریابی چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازاریابی چیست؟

بازاریابی یا بازارسازی چرخه ای است از برنامه ریزی و اجرای قیمت گذاری،ترویج و توزیع یک ایده،کالا و یا خدمات که قصد جلب رضایت افراد یا رفع نیاز سازمانی را دارد.

در گذشته فعالیت بازاریابی در اقدامات اولیه برای انتقال کالا یا خدمات از تولیدکننده به مصرف کننده خلاصه می شد. اما امروزه تنها به اقدامات تجاری محدود نمی شود.

بلکه بازاریابی در امور غیر تجاری نیز موثر واقع می شود و در بسیاری از امور مالی و فراملی اعم از اجتماعی،فرهنگی و سیاسی از جمله در مبارزه با بیسوادی یا مبارزه با بیماری های واگیردار عمومی و حمایت از صلح جهانی و ... دخالت دارد.

بازاریابی یک "کار" است.کاری ناب

بازاریابی،امر حساب شده و فکورانه ای است که نتیجه آن طر حها و اقداماتی است که مردم بیشتری را وادار می کند تا محصول شما ره به مقدار بیشتر و در دفعات بیشتری بخرند،به نحوی که شرکت پول بیشتری بسازد. هر آنچه در یک کسب و کار انجام می شود،باید به سمت افزایش ارزش و ساختن پول،هدف گیری شود و بازاریابی نیز از این امر مستثنی نیست.می توانید میزان برگشت را برای هر عددی که در بازاریابی سرمایه گذاری می کنید،اندازه گیری کنید،درست به همان ترتیب که می توانید برگشت سرمایه را برای یک کارخانه کنسروسازی با یک کامیون حمل بار محاسبه کنید.بازاریابی درباره داشتن برنامه ها،ترویج،تبلیغات و هزاران چیز دیگری است که در متعاقد کردن مردم به خرید یک محصول موثر واقع شوند.

خلاصه،بازاریابی(بازارسازی) فعالیتی برای فروش اجناس،ایده و خدمات است.

حدود 33 درصد نیروی کار رسمی آمریکا در زمینه بازاریابی مشغول به کار است.حدود 50 درصد هر مبلغی که برای خرید صرف می شود،مربوط به هزینه های بازاریابی است.

خواندن 26225 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است