دوشنبه, 16 فروردين 1395 ساعت 14:08

برندسازی در بازاریابی اینترنتی(1)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

برندسازی یا برندینگ چیست؟

به عبارت ساده می توان گفت  برندسازی یا برندینگ(Branding) در بازاریابی دانشی است که با برتری دادن به یک نام تجاری یا برند(Brand) باعث افزایش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت میشود، اعتبار و شهرت یک برند به طور مستقیم می تواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گرانتر محصولات وخدمات شود، به زبان دیگر  برندسازی یا برندینگ(Branding) روش هوشمندانه  تجارت و تولید ثروت است

و فرآیندی است که در طی آن به جایگاه احساسی و عاطفی یک محصول یا خدمت افزوده می‌گردد،بدین وسیله ارزش آن برای مشتریان افزایش می‌یابد.برندینگ حاصل پیام‌ها و گزارش‌های رسانه هاست. هر قدر تعداد این پیام‌ها بیشتر و محتوای آن‌ها مطلوب تر باشد، نام تجاری قوی تر خواهد شد.

چرا برندینگ مهم است؟

از جمله­ ی دلایل مهم  برندسازی یا برندینگ(Branding) در نزد سازمان ها، سبقت گرفتن در صحنه­ ی رقابت و دسترسی کارمندان به بهترین امکانات به منظور دست یابی به مشتریان کم هزینه تر می­ باشد، منظور از مشتریان کم هزینه تر این است که در صورتی که مشتری با برند سازمان آشنا باشد و احساس مناسبی نسبت به آن داشته باشد، سازمان هزینه تبلیغات، زمان و… کمتری برای تبدیل وی به یک مشتری همیشگی یا وفادار متحمل خواهد شد.

برندینگ چیست؟


اهمیت نام برند

انتخاب نام مناسب برای یک شرکت یا برند حقیقتا امری دشوار و نیازمند توجه به عوامل مختلف و برنامه ریزی دقیق است. نام یک برند همچون یک دارایی همیشگی برای یک کسب و کار است و می تواند ارزش مادی و معنوی زیادی پیدا کند اگر با دقت و به درستی انتخاب شود. اینکه بدانید ماهیت برند شما چیست و چه زوایایی دارد در انتخاب نام موثر است. چرا که نام مورد نظر باید به گونه ای باشد که جامع  و کامل بوده و سازگاری مناسبی با برند داشته باشد و همچنین با دید آینده نگری انتخاب شود. به عبارت دیگر نامی انتخاب کنید که برای مثال در صورت تمایل به گسترده کردن کار، نام منتخب شما نیز قابلیت گسترده شدن و دربر گرفتن فعالیت های جدید را داشته باشد. ماهیت یک برند در حقیقت دلیل وجودی آن است. تا زمانی که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار از چیستی برند خود آگاهی نداشته باشید نمی توانید اسمی مناسب و شایسته نیز برای آن انتخاب کنید.
نامگذاری برند اغلب، نقش اصلی را در میان عناصر اصلی برندینگ و جایگاه سازی(Positioning) را بازی می­کند و تداعیات ذهنی قدرتمندی را در زمینه­ ی محصول یا خدمات  به صورت فشرده، مختصر و مفید ارائه می دهد.نام­ها جزو مؤثرترین ابزارهای ارتباط برند با مخاطبان به شمار می­ آیند. آگهی­ های تبلیغاتی معمولاً حداکثر به مدت پنجاه ثانیه نمایش داده می­شوند، در حالی که مشتریان به سادگی تنها در مدت چند ثانیه نام برند را مورد توجه قرار میدهند و مفهوم آن را در ذهن ثبت می­ کنند یا آن را به حافظه­ ی خود می­ سپارند.

برندینگ در بازاریابی اینتنرتیبرای شروع کسب و کار خود و آغاز برندسازی مقالات مارا دنبال کنید.


برندسازی در بازاریابی اینترنتی(2)

 

 

 

خواندن 287043 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است