سه شنبه, 17 فروردين 1395 ساعت 09:40

برندسازی در بازاریابی اینترنتی(2)

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اگر قصد برند سازی دارید پیشنهاد ما به شما این است حتما نکات زیر را در نظر بگیرید:


تعیین آنچه یک برند انجام می دهد: هیچ کسب و کاری وجود ندارد که منحصر به فرد باشد. در هر صنعتی و در هر کاری تعداد بسیار زیادی از صاحبان آن کسب و کار وجود دارد که در یک محیط رقابتی مشغول به فعالیت هستند. آنچه می تواند منحصر به فرد باشد نوع خدمات یا محصولاتی است که ارائه می شود و یا تمایز در نحوه ی ارائه خدمات. در هر کسب و کاری می توان کاملا متمایز و متفاوت با دیگر رقبا عمل کرد و مهم این است که بدانید قرار است در صنعت خود چه فعالیتی انجام دهید و هدف از ایجاد برند چه بوده است.


پس آنچه می خواهید به مخاطبان خود ارائه دهید را مشخص کنید و در گام بعدی بازار هدف متناسب با نوع فعالیت خود را تعیین کنید.
لوگویی مناسب با برندتان: تعیین این موضوع که لوگوی شما یک تایپوگرافی باشد یا یک طراحی یا حتی ترکیبی از رنگ ها، بستگی به برند شما و موارد ذکر شده ی پیشین دارد. لوگوی یک برند یکی از اولین تصاویری است که توسط مخاطبان دیده می شود و باید در اذهان باقی بماند. پس بی شک طراحی مناسب آن در به یادماندنی بودن آن، بسیار موثر است.
 با تعریف کردن برند خود شروع کنید. محصول یا خدمتی که شما ارائه می‌دهد و جایگاهی را که کسب‌وکارتان در بازار دارد را مرور کنید و نگرانی‌های احساسی و عقلایی که مشتریان شما دارند را در نظر داشته باشید. این هویت برند شما است که باید باعث ارتقای کسب‌وکار شما می‌شود

برندینگ در بازارایابی اینترنتی
مواردی که کسب‌وکار شما را هدایت می‌کند در نظر بگیرید. بر چه باوری هستید؟ هدف اصلی چیست؟ و قهرمانان این برند چه کسانی هستند؟ با این موارد می‌توان جایگاه احساسی برند را ایجاد کرد و هویت و کاراکتری برای ارتباطات برند به وجود آورد.
هنگام برندسازی خودتان را در جایگاه مخاطب قرار دهید. هر یک از ما کاراکتر شخصیتی مجزایی داریم که از باورها و ارزش‌ها و اعتقادهای متمایز از یکدیگر ساخته شده که مشخص می‌کند ما چه کسی هستیم و با چه کسانی ارتباط داریم.
این شخصیت ماست که مشخص می‌کند که ما در موقعیت‌های مختلف چگونه برخورد می‌کنیم، چگونه لباس می‌پوشیم و چگونه صحبت می‌کنیم. البته برای مردم این یک امر حسی است و خودشان در انتخاب آن دخالتی ندارند ولی در برندسازی درک این موضوع یک امر ضروری است..
وب سایت برندتان را با دامنه ایی متناسب با برندتان راه اندازی کنید زیرا امروزه مردم به مقایسه ی برند ها در وب سایت ها می پردازند و سعی میکنند محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب اتخاب کنند.

از برند های معروف و بزرگ تقلید نکنید. سعی کنید هویت مشخص خودتان را حک کنید. در حقیقت سازمان‌های مستقل می‌توانند وضعیت خودشان را برای جذب کردن مشتریانی که به دنبال کالایی با اصالت‌تر و معتبرتر هستند، ارتقا بخشند.

برندینگ در بازاریابی اینترنتی
هدف خود را روابط طولانی مدت با مشتریان قرار دهید. طوری برخورد نکنید که سطح انتظارها از شما بالا برود و در نهایت با عملی نشدن خواسته‌ها بد قول شوید. می‌توانید با صادق بودن، یک حس اعتماد بین خود و مشتریان ایجاد کنید و هویت سازمان خود را حفظ کنید. آگاه باشید که شرکت شما دارای چه هدفی است و چه ارزش‌هایی شما را به این سمت سوق می‌دهند.
به روش های تبلیغاتی خود تنوع ببخشید . در کارتان از پیام‌های کلیدی که یک منظور را می‌رساند و با هم مرتبط است و ماهیت منسجم دارد به نوبت استفاده کنید.
 خلاق باشید و ایده هایی شجاعانه در سر داشته باشید.
برند‌های بزرگ و معروف توسط عوامل مختلف مقررات و قوانین اداری تا حدی محدود می‌شوند و این موضوع از منعطف بودن و واکنش نشان دادن به نیازهای متفاوت مشتریان جلوگیری می‌کند. سعی کنید خلاق باشید و راهی برای عبور از این موانع پیدا کنید.
 همیشه در برقراری ارتباط با مشتریان خود نام تجاری و برندتان را در نظر بگیرید.غرور برند خود را از دست ندهید و موقعیت کسب‌وکارتان را با کارهای بی رویه تنزل ندهید. سعی کنید عرضه خود را افزایش دهید و به جای بالا بردن بی‌رویه قیمت‌ها، با تبلیغات جایگاهی مستحکم برای برند و کسب‌وکارتان ایجاد کنید.
مشتری را به شناخت برندتان تان سوق دهید.
برندینگ آینده‌‌ای جذاب و متغیر خواهد داشت. با اهمیت دادن و از سر بازنکردن مشتری به او احترام بگذارید. چالش‌سازی کنید و اجازه دهید مشتریان خودشان برای کشف برند شما قدم بردارند. این یک راه مناسب برای کسانی است که علاقه دارند دانسته‌های خود را با دیگران در میان بگذارند.

خواندن 150535 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است