پنج شنبه, 20 اسفند 1394 ساعت 13:46

تاثیر هشتگ در بازاریابی اینترنتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

راه اندازی کسب و کار با اینستاگرام

در دنیای امروز برای راه اندازی یک کسب و کار موفق چیزی که مهم است راه رسیدن به مشتری است. ایده فوق العاده، فراوان وجود دارد و کم کم برای راه اندازی کسب و کار اهمیتش را از دست میدهد.پس مهم نحوه رسیدن و ارتباط برقرار کردن با مشتری بلقوه است و چه چیزی بهتر از یک شبکه اجتماعی که فرد هر روز مرتبا آن را چک میکند تمام بروز رسانی ها را دنبال میکند؟
در ابتدا شما باید به نکات زیر توجه داشته باشید تا پس از مدتی بتوانید بازاریابی خود در اینستاگرام را به سوددهی برسانید.حال به بررسی اینکه  چگونه در اینستاگرام به جستجوی مخاطبان خود بپردازید و فالوورهای خود را افزایش دهید می پردازیم.

 
تاثیر هشتگ در بازاریابی اینترنتی
یکی از بهترین روش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی که در اینستاگرام هم می‌توان از آن بهره برد، استفاده از هشتگ‌های محبوب در هنگام ارسال عکس جدید است. بهتر است که شما از قبل بدانید مشتریانتان بیشتر از چه هشتگ هایی استفاده می کنند. فراگیری این موضوع که مخاطبان شما چگونه در ارتباط با محصولات و یا صنعت شما صحبت می کنند، بسیار مهم است. همچنین درک این موضوع که رقیبان شما چطور در این پلاتفرم، گام های موفقیت را برمیدارند نیز نکته ای کلیدی است. استفاده درست از هشتگ‌ها یکی از تاکتیک‌های موثر و لازم در بازاریابی اینستاگرام است. یادگیری استفاده از بهترین هشتگ‌ها می‌تواند در موفقیت برنامه‌های بازاریابی شما موثر باشد.

تاثیر هشتگ در بازاریابی اینترنتی
شما می توانید هشتگ های مرتبط را بیابید و کاربرانی را که در حال حاضر درگیر برند یا محصولات شما هستند را دنبال کنید. همچنین کسی که دنبال کنندگان فراوانی دارند و به طور منظم به تعامل در اینستاگرام می پردازند هم گزینه های مناسبی به نظر می آیند. یک راه سریع برای اینکه بفهمید چه هشتگی برای عکس شما مناسب است این است که با تگ هایی که در ذهنتان دارید سرچ کوچکی انجام دهید. در این صورت متوجه می شوید محبوبیت هشتگ چقدر است و عکس شما در رقابت با بقیه ی عکس ها کجا قرار می گیرد. هشتگ های مربوط و معروف آن هایی هستند که با کلمات کلیدی عکس شما مطابقت دارند یا در میان اجتماع معروف و شناخته شده هستند. یک راه سریع برای اینکه بفهمید چه هشتگی برای عکس شما مناسب است این است که با تگ هایی که در ذهنتان دارید سرچ کوچکی انجام دهید. در این صورت متوجه می شوید محبوبیت هشتگ چقدر است و عکس شما در رقابت با بقیه ی عکس ها کجا قرار می گیرد.
برای موفقیت در اینستاگرام لازم است ترکیبی از گزینه های زیر را مورد استفاده قرار دهید:
•    از هشتگ های مخصوص نام تجاری استفاده کنید.
•    از هشتگ های مخصوص برای صنعت و یا صنف خاص استفاده کنید.
•    از هشتگ های جدید استفاده کنید.
•    از Populagramبرای شناسائی هشتگ ها ، فیلترهای عکاسی و افراد محبوب استفاده کنید.
•    از Webstaبرای یافتن بهترین هشتگ ها برای پُست های خود استفاده کنید.

چه تعداد هشتگ برای عکس مناسب است؟
استفاده از ۵ هشتگ برای هر عکس است. این محدودیت منطقی است؛ چرا که ۵ هشتگ این امکان را به شما می دهد که به اجزای مهم عکس اشاره کنید و توصیف تر و تمیز و قابل فهم و مناسبی ارائه کنید. از دید یک دنبال کننده، ۵ هشتگ یا کم تر مناسب است.


اما برای اخذ لایک بیش تر، چه تعداد هشتگ بهتر است؟

کارشناسی به نام مکس، بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ عکس کاربران در اینستاگرام را تجزیه و تحلیل نمود تا به رابطه ی موجود بین هشتگ و تعداد لایک دست یابد. او به نتایج جالبی رسید: هر چه هشتگ بیش تری به کار ببرید، لایک بیش تری نصیب شما خواهد شد. آمار مکس نشان می دهد که استفاده ی حداکثری از هشتگ، تعداد لایک را افزایش می دهد. با این حال، استفاده از هشتگ تاثیر مطلوبی بر دنبال کننده های شما ندارد. در نهایت انتخاب بین عکس پر لایک و راضی نگه داشتن دنبال کننده ها، کاری دشوار است.

 بازاریابی در اینستاگرام

سایت‌های مفید درباره هشتگ

سایت hashtags
این سایت اولین مکانی است که شما می‌توانید هشتگ‌های رایج و پر بیننده را پیدا کنید. معنای هر هشتگ با کلیک روی آن به طور کامل نشان داده می‌شود.
سایت wthashtag
نوعی سایت مرجع هشتگ است که کاربران منبع هشتگ را ویرایش می‌کنند. اگر شما نمی‌دانید هر هشتگی چه معنایی دارد یا اینکه نمی‌دانید چطور از آن استفاده کنید، شما می‌توانید در این سایت جست و جو کرده و توضیح کاملی در مورد هشتگ کسب کنید.
سایت tagdef
این سایت به طور خودکار هشتگ‌های روز، معروف، جدید و محبوب‌ترین در هفته را به زبان‌های مختلف فهرست می‌کند. کاربران می‌توانند معنای این اصطلاحات را برای دیگران بنویسند. اگر کاربران با معانی نوشته ‌شده موافق باشند، می‌توانند امتیاز مثبت بدهند و اگر مخالف باشند، امتیاز منفی. البته گفته می‌شود، فیس‌بوک نیز به زودی هشتگ را برای پست‌های کاربران فعال می‌کند تا دسته‌بندی محتوایی بهتری را در اختیار قرار داد.
روش های دیگر یافتن دنبال کننده یا Followerمی تواند از طریق Find Friends، Suggested Usersو یا Instagram Directانجام شود.


با مخاطبان خود در ارتباط باشید

•    اینستاگرام یک کانال یک طرفه برای ترویج نام تجاری شما نیست. اگر دوست دارید دنبال‌کنندگان‌تان با شما در ارتباط باشند، پست‌هایتان را لایک کنند و دیدگاه خود را ابراز کنند، پس باید شما نیز این‌چنین رفتار کنید. مثلا می‌توانید در اینستاگرام جستوجو کنید و در پست‌هایی که درباره محصولات یا خدمات شما حرف زده‌اند دیدگاه‌تان را بنویسید و آن را لایک کنید. آغاز کردن مکالمه با مشتریان یکی از جلوه های با ارزش بازاریابی شبکه های اجتماعی است و قابلیت Instagram Directبدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. اینستاگرام مخاطبان شما را به ارسال سوالات خدمات مشتریان و یا پرسش هائی در ارتباط با محصولات تشویق می کند که در نهایت با دریافت پاسخ بصری از جانب شما دنبال می شود. از علامت @می توانید کامنت خود را به صاحب پُست و یا دیگر نظردهندگان اعلام کنید.  می توانید افراد دیگر را در صفحه خود به مشارکت دعوت کنید:
•    در پُست خود سوالاتی قرار دهید که افراد را به گذاشتن کامنت تشویق کند.
•    به همه کامنت ها پاسخ دهید و در ابتدا با درج علامت @نام نظردهنده را قید کنید.
•    از هشتگ ها برای نام افراد استفاده کنید و آن ها را در تصاویر خود بگنجانید.
می توانید تصاویر "تشکر از خرید شما" برای مشتریانی که خرید کرده اند ، بفرستید

بازاریابی اینستاگرام

خواندن 267393 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است