شنبه, 22 اسفند 1394 ساعت 09:27

تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی اینستاگرام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تولید محتوا مهم ترین عامل برای رسیدن به سود دربازاریابی اینستاگرام

مهمترین عاملی که برای ساخت و به وجود آوردن یک دنبال‌کنندگی در اینستاگرام وجود دارد این است که برای افرادی که می‌خواهید با آن‌ها تعامل داشته باشید محتویات ارزشمند و صحیحی را با آنها به اشتراک بگذارید. هدف باید به اشتراک‌گذاری پست‌هایی باشد که در ارتباط با ارزش‌ها و ماهیت وجودی نشان تجاری شما باشد، در حالی که باید مربوط به جامعه و آن چیزی که آنها می‌خواهند از شما ببینند نیز باشد.

در اینستاگرام در صورتی که هیچ محتویاتی توسط صفحه کاربری نشان تجاری شما به اشتراک گذاشته نشود، داشتن فالورهای علاقمند کار سختی خواهد بود. به دنبال فرصت‌هایی برای به اشتراک گذاشتن محتویات بصری برای طرفداران‌تان باشید تا با آنها در تعامل باشید.در تلاش‌تان برای حرکت به سمت داشتن محتویاتی مشارکتی، برای مکالمات‌تان با جامعه‌ی مخاطبین خود، دعوت هایی برای کارهای مختلف ایجاد کنید. سوال بپرسید، نظرسنجی ایجاد کنید و هرچیزی که آنها را با شما وارد تعامل کند و باعث شود که پست‌های شما را با دوستانشان نیز به اشتراک بگذارند. زمانی که پست‌های شما به علایق آنها مربوط و نزدیک باشد، راه برای رسیدن به موفقیت ساده‌تر خواهد بود. با هوشیاری کامل حواستان به آن چیزی که در اینستاگرام محبوب می‌شود باشد تا در مورد موضوعاتی که افراد گرایش بیشتری به آن دارند و مربوط به جامعه‌ی شما هستند به روز باشید. به اشتراک گذاشتن پست‌هایی در این گرایش‌های محبوب به محتویات شما کمک میکند تا از انبوه تمامی مطالب، کشف و پیدا شوند و باعث می‌شود که دنبال‌کنندگی شما رشد پیدا کند.

تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی اینستاگرام


در تولید محتوا کیفیت عکس های شما چه تاثیری در بازاریابی اینستاگرام دارد؟

از تصاویر با وضوح بالا استفاده کنید. بهتر از نرم افزارهای مربوط به تصاویر کمک بگیرید و تصاویر را قبل از آپلود کردن ویرایش کنید.از فیلترهای تصاویر موجود در اینستاگرام استفاده کنید. حالت بدون فیلتر یا Normalفیلتری است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما فیلتر Mayfairنیز یکی از پراستفاده ترین فیلترهاست.بیشترین مشارکت و تعامل زمانی رخ می دهد که تصاویر محصولات 2/3 از تصاویری که آپلود می کنید را شامل شود.تعداد دفعات به روز رسانی بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که با تصاویر از رده خارج، بیش از حد این کار را انجام ندهید. هدف شما می بایست 2 تا 3 تصویر جدید در هفته باشد. هنگامی که تعداد دنبال کنندگان شما افزایش یافت، می توانید حضور پُررنگ تری داشته باشید.


بهترین ابزارهای کمکی برای ویرایش عکس در اینستاگرام کدام اند؟

علاوه بر فیلترها و ابزارهای در دسترس موجود در خود اینستگرام، تعدادی اپلیکیشن دیگر نیز وجود دارند که به شما اجازه می دهند عکس های خود را ویرایش کنید و به اینستاگرام بفرستید. نمونه ای بهترین ها:
Instaframe: برای کادر بندی عکس ها
Squareready: عکس های مثلثی را بدون بریدن، به مربع تبدیل می کند
Picfx: با بیش از صد فیلتر و افکت
Camera+: اپلیکیشن عکاسی و ویرایش عکس

بهترین ابزار برای ویرایش عکس در بازاریابی اینترنتی اینستاگرام

چگونه از طریق کامپیوتر، عکس ارسال کنیم؟

حال اگر بخواهیم عکس ها را با کیفبت هاب بهتری بارگذاری کنیم و با نرم افزارهای مختلفی که در کامپیوتر خود داریم انها را ویرایش کنیم می توانیم مستقیم انها را بارگذاری کنیم. خوشبختانه بارگذاری بسیار ساده است
کاربران اندروید، می توانند موبایل را به کامپیوتر وصل کرده و عکس ها را انتقال دهند.
کاربران iOS، می توانند به iCloud متصل شوند و عکس ها را از دسکتاپ به Cloud بارگذاری کنند و سپس به اینستگرام انتقال دهند.


بهترین زمان برای ارسال عکس در بازاریابی اینترنتی اینستاگرام

زمان هائی وجود دارد که به طور میانگین میتوان گفت بهترین زمان برای ارسال پُست ها در اینستاگرام به شمار می آید. سرویس زمانبندی اینستاگرام با نام Latergrammeمطالعاتی صورت داد و بر طبق آن 61.000 پُست را بررسی کرد و زمان هائی که بالاترین میزان مشارکت وجود داشت را اعلام نمود.تعداد “Like”و “Comment”ها را بر میزان دنبال کننده ها تقسیم کردو در نهایت به این نتیجه دست یافت که از ساعت 2 بامداد تا 5  بعد از ظهر بهترین زمان برای ارسال پُست هاست. طبیعت موبایل-محور اینستگرام، زمان بندی های آن را نسبت به توییتر و فیس بوک متفاوت می کند که در آن ها، وب سایت در طول روز از طریق یک کامپیوتر قابل مشاهده است (اینستاگرام نیز از طریق وب سایت قابل مشاهده است، اما انتخاب اول کاربران برای سر زدن به عکس های اینستاگرام از طریق تلفن همراهشان ست). همین دسترسی راحت تر به اینستاگرام از طریق تلفن همراه، باعث می شود بهترین ساعت مراجعه در منحنی زمان بندیش، قوس کم تری داشته باشد. چون در اکثر ساعات شبانه روز کاربران قادر هستند دست به جیب یا کیف خود ببرند و از طریق تلفنشان به اینستگرام سر بزنند.از دید دیگر، شما بهتر است زمانی را برای ارسال عکس هایتان انتخاب کنید که مردم کم تر فعال هستند. وقتی که دارند ساندویچشان را می خورند و بیکارند و شروع به چرخیدن در اینستگرام می کنند. شما باید آدم ها را وقتی زمان آزاد دارند گیر بیاورید.
نظریه دیگر در مورد زمان ارسال عکس، با در نظر گرفتن «تاثیر نیمه شبانه» است. در واقع شما زمانی پست هایتان را ارسال می کنید که هیچ فرد دیگری در حال ارسال نیست و کم ترین تداخل در کار شما وجود دارد. اگر قصد دارین از این زمان بندی های طلایی استفاده کنید، برای شروع از ساعت های خاصی که ابزارهای آماری ذکر کرده اند استفاده کنید و سپس به ساعت دلخواه خود نزدیک تر شوید.

بازاریابی اینستاگراممعرفی ابزارهای تحلیل کننده برای تشخیص ارسال عکس در زمان مناسب

مثل توییتر و فیس بوک، ابزارهایی برای اینستاگرام هم وجود دارند که به شما کمک می کنند از این اپلیکیشن بهره ی بیش تری ببرید. دو ابزار برتر در این باره از این قرارند.
Iconosquare
 ابزارهای تجزیه و تحلیل رایگانی  وجود دارند که با کمک API اینستاگرام می‌توانند حساب کاربری شما را در این سایت بررسی کنند و اطلاعات جالب توجهی را برایتان ارائه دهند. یکونو اسکوئر به شما اجازه می دهد وارد اینستاگرام شوید و هم چنین اطلاعات بسیاری در مورد حساب کاربری شما، ارتباطاتتان، جداول ارتقا، نرخ مشارکت، زمان مناسب برای ارسال عکس و خیلی چیزهای دیگر را در اختیارتان قرار می دهد.

Iconosquare پس از دریافت دسترسی به اطلاعات اینستاگرام‌تان آنها را بررسی کرده و اطلاعاتی همچون متوسط تعداد لایک دریافتی، برترین پست‌ها بر اساس تعداد لایک و نظرات، اولین پست و تاریخ انتشار آن در اینستاگرام، فیلتری که بیشتر استفاده کرده‌اید و درصد عکس‌هایی که برای آنها فیلتر گذاشته‌اید و اولین فعالیت‌هایی که در این شبکه اجتماعی انجام داده‌اید را به صورت تصویری نمایش می‌دهد.
با توجه به نمودارهایی که برای تحلیل به شما داده میشود شما میتوانید بفهمید که در این اکانت، عکس‌ها در چه روزهایی آپلود می‌شوند و عموماً در چه ساعتهای از صبح و یا  شب قرار گرفتند. اما کاربران صفحه ترجیحات دیگری دارند و در روزها و ساغعت های دیگری راحت‌ترند و بیشتر به اینستاگرام سر می‌زنند و مثلا در جمعه‌ها فعال‌ترین حضور را دارند. پس بهتر است در صورتی که هدف، توسعه تعداد لایک کنندگان است، از ساعت‌هایی که مورد ترجیح کاربران است استفاده شود.
Iconosquare به شما این امکان را می‌دهد که فالورها و فالوینگ‌های خود را بر روی مرورگر مدیریت‌کنید و نیز لیست تمام پست‌هایی که لایک کرده‌اید را مشاهده کنید.از دیگر اطلاعاتی که می‌توانید در این سرویس تحت وب مشاهده کنید، موقعیت جغرافیایی فالورهایتان و اینکه بیشتر آنها از کدام کشور هستند و محبوب‌ترین کاربران از دید شما بر اساس بیشتر لایک‌هایی که به پست‌های دیگران زده‌اید، می‌باشد  و علاوه بر این به شما این امکان را می‌دهد که به صفحه فیسبوک‌تان تب جدیدی شامل پست‌های اینستاگرام‌تان اضافه کنید و نیز امکان قرار دادن گالری عکس‌های اینستاگرام‌تان بر روی وب‌سایت‌تان را نیز امکان‌پذیر می‌کند.

بازاریابی اینستاگرام
TOTEMS Analytics
به طور ویژه برای برندهای مختلف طراحی شده است. با پرداخت ۱۴۹ دلار در ماه، می توانید از یک نوارابزار تحلیلی برای اینستاگرام، نظارت گر هشتگ ها و… استفاده کنید
اگر مانند برندهای بزرگ دنیا، به دنبال موفقیتی بزرگ برای حساب اینستگرام خود هستید می توانید از آماری که آن ها استفاده می کنند، بهره ببرید. سیبل هریس، پاییز گذشته گزارش جامعی درمورد ۵۰۰ شرکت موفق در اینستاگرام ارائه داد. وی به این نکته دست یافت که برندهای بزرگ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر دنبال کننده، ۳۷ لایک و کامنت دریافت می کنند. به همین ترتیب:
– اگر شما ۱۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید، ۳۷ لایک و کامنت خواهید داشت.
– اگر شما ۵۰۰ دنبال کننده داشته باشید، انتظار ۱۹ لایک و کامنت داشته باشید.
– اگر شما ۵۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید، ۱۸۵ لایک و کامنت خواهید داشت.

ترفندهایی برای ارتقاءِ تصاویر محصولات در بازاریابی اینترنتی اینستاگرام

•  ساخت و ایجاد محتویات مورد نظر برای پست گذاشتن را به صورت تیمی انجام دهید. همه را در کشف و پیدا کردن لحظات خاص و مناسب برای پست گذاشتن مشارکت دهید. به اشتراک گذاشتن آن چیزی که در پشت صحنه‌ی کار شما اتفاق می افتد می‌تواند یک دید خاص از کار شما برای دنبال کنندگان‌تان فراهم آورد در حالیکه در گذشته چینین دیدی برای آن ها دور از دسترس بود.
•  تصاویر مشتریان خود را به اشتراک بگذارید.
•  خریدن محصول خود را به کار آسانی تبدیل کنید. می توانید با قرار دادن لینکی به صفحه محصول در وب سایت خود این کار را انجام دهید.

ویدئو در اینستاگرام
ویدئوهای اینستاگرام گزینه محبوبی برای نام های تجاری به شمار می آیند چرا که قادرند به طور خلاقانه داستانی را به تصویر بکشند. به علاوه، ویدئو ها می توانند بیش از پست های نوشته شده، لینک های ورودی تولید کنند.

خواندن 92982 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است