چهارشنبه, 26 مهر 1396 ساعت 19:24

جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم های شمارا تغییر دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جراحی جدید لیزر می تواند رنگ چشم های شمارا تغییر دهد

جراحی لیزر تغییر رنگ چشم ؛ در فیلم قدیمی  "جادوگر شهر از" که مربوط به دهه 1930 می شود، دوروتی از مردم خوب این شهر می پرسد که آیا آنها می توانند چشم های او را رنگ کنند تا با لباسش هماهنگ شود، و آنها با خوشحالی به او کمک می کنند. البته که چشم ها مثل مو نیستند، و شما نمی توانید چشم هایتان را رنگ کنید تا با لباستان ست شود. اما مشخص شده است که شما در واقع می توانید با استفاده از یک عمل لیزر رنگ چشم هایتان را تغییر دهید.

این تکنیک برای اولین بار توسط Stroma Medical در کالیفرنیا انجام شد و در حال حاضر در چندین کشور موجود است اما هنوز در ایالات متحده تأیید نشده است. تا کنون، 37 بیمار در مکزیک و کاستاریکا تحت درمان قرار گرفته اند که به طور دائمی چشم خود را از رنگ قهوه ای به آبی تغییر داده اند. اگر همیشه این فانتزی را داشته اید که رنگ چشمانتان آبی شود، بهتر است شروع به پس انداز پول خود کنید، زیرا این عمل حدود 5000 دلار (3،300 پوند) هزینه دارد. کسانی که قصد ندارند بانک بزنند، احتمالا ترجیح می دهند از همان لنزهای رنگی استفاده کنند!

جراحی لیزر تغییر رنگ چشم

 

حال این عمل تغییر رنگ چشم چگونه کار می کند؟

این عمل در واقع اصلا شامل اضافه کردن هیچ رنگی به چشم شما نمی شود؛ آبی بودن چشم ها به دلیل رنگدانه های آبی نیست، بلکه به علت پراکندگی نور است. در افراد چشم آبی، هنگامی که نور رنگارنگ بر روی چشم می افتد، عمدتا طول موج های آبی هستند که بازتاب می شوند و چشم ما آنها را برداشت می کند.

تفاوت بین افراد چشم قهوه ای این است که لایه جلویی چشمشان، به نام استروما، حاوی ملانین فراوان، رنگدانه ای است که رنگ پوست و مو را نیز به وجود می آورد. این باعث می شود اکثر نوری که به چشم می خورد جذب شود، اما مقدار کوچکی از نور که منعکس می شود باعث می شود که چشم ها به رنگ قهوه ای به نظر برسند. بنابراین برای تغییر رنگ چشم از قهوه ای به آبی، همه کاری که باید انجام دهید این است که ملانین موجود در عنبیه را حذف کنید.

رئیس هیئت استروما مدیکال، دکتر گرگ هومر به CNN توضیح داد که این روش چگونه کار می کند: "اساس این عمل این است که زیر هر چشم قهوه ای، یک چشم آبی وجود دارد. تنها تفاوت بین چشم قهوه ای و چشم آبی این لایه بسیار نازک از رنگدانه در سطح چشم است."

اگر شما این رنگدانه را حذف کنید، سپس نور می تواند وارد استروما یا بافت بنیادی شود – رشته های کوچکی که در چشم های روشن مانند پره دوچرخه به نظر میرسند – و هنگامی که نور پراکنده شد، چشم تنها کوتاه ترین طول موج ها را منعکس می کند و این طول موج ها متعلق به نور آبی در پایان طیف است."

طبق نظر هومر، این عمل لیزر فقط 20 ثانیه طول می کشد، اگرچه نتایج تا چند هفته قابل مشاهده نخواهد بود؛ زیرا بدن برای حذف لایه رنگدانه مرده نیاز به زمان دارد. در حالیکه هنوز برای انجام این تکنیک در ایالات متحده پیشروی انجام نشده است، مطالعات اولیه نشان داده است که این عمل ایمن است اما چندین سال طول خواهد کشید تا آزمایشات بالینی برای رسیدن به نتایج کامل انجام شود.

کارشناسان در این زمینه نسبت به امنیت این روش بسیار حساس هستند و پیشنهاداتی وجود دارد می گوید این رنگدانه می تواند باعث یک انسداد در کانال های تخلیه شود، که ممکن است فشار را در چشم افزایش داده و اگر برطرف نشود در نهایت می تواند منجر به گلوکوم شود. اما هومر این استدلال را با ذکر این نکته که خرابی های حاصل از این روش برای ایجاد چنین مشکلی بسیار کوچک است، پاسخ می دهد.

اگر چه این عمل نسبتا گران است، اما به احتمال خیلی زیاد تقاضای آن در کل دنیا بسیار زیاد خواهد بود. تنها 17 درصد از جمعیت جهان دارای چشم آبی هستند.

خواندن 32779 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است