یکشنبه, 12 مهر 1394 ساعت 16:42

عملکرد اساسی بازاریابی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عملکرد اساسی بازاریابی

جمع آوری و آنالیز اطلاعات بازاریابی:اطلاعات بازار در تمامی بخش های کمپین،نقش یک فاکتور کلیدی را دارد و آنچه را که مصرف کنندگان می خواهند و این که چه وقت،کجا و به چه قیمتی می خواهند را مشخص می کند.

 

بازاریاب ها باید اطلاعات دوره ای بازار در زمینه های متنوع مانند:رفتار مصرف کننده، ویژگی ها و مختصات بازار،فعالیت رقبا،پتانسیل تولیدات جایگزین و فاکتورهای دیگر را جمع آوری کنند.تغییر بازار نیاز به سیستم اطلاعات بازار جهت جمع آوری اطلاعات و تحقیق بازار دارد.

فعالیت بازاریابی زمانی شروع می شود که کالا هنوز در حد یک ایده است و قصد دارند آن را به یک کالا یا خدمات موفق تبدیل نمایند.

بسیاری از تولیدکنندگان پیش از اینکه یک کالا را به فهرست تولیدات خود بیفزایند با اقدامات بازاریابی از وضعیت موجود و جایگاه احتمالی آن کالا در بازار آگاه و مطمئن می شوند.این کار از طریق بررسی بازار و دیگر استراتژی های سنجش بازار (MARKET –TESTING STRATEGIES ) انجام می شود.

سیستم اطلاعات بازاریابی یک شرکت به تعداد تولیدات،تنوع تولیدات و آگاهی مدیران از ارزش اطلاعات بازاریابی در همه جوانب تصمیم گیری،وابسته است.یک شرکت بزرگ ممکن است دارای مرکز کامپیوتری جهت سرویس دهی به سیستم اطلاعات بازاریابی باشد.اما شرکت های کوچک تر اغلب دارای چنین سازمان یا امکانی نیستند،سیستم اطلاعات بازاریابی آنها ممکن است در حد یک بررسی اندام (Random) یا در سطح انجام بررسی به وسیله یک نفر باشد.با بهره گیری از توانایی،قیمت پایین و کم هزینه کامپیوترهای شخصی، شرکت های کوچک نیز می توانند سیستم اطلاعات بازاریابی خودشان را بهبود بخشند.

حالا فروشندگان و بازاریاب ها به مصرف کنندگان این امکان را می دهند تا با استفاده از امکانات کامپیوتری (کامپیوترهای خانگی) آنچه می خواهند را اعلام کنند و از اطلاعاتی مثل قیمت،مدل و تعداد موجود هر کالا بهره ببرند و در مقابل امکان جمع آوری و آنالیز اطلاعات برای واحدهای سنجش بازاریابی پدید آید.

خواندن 11387 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است