چهارشنبه, 17 شهریور 1395 ساعت 12:00

لینک سازی هدفمند در بازاریابی اینترنتی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 بک لینک چیست؟


عصاره لینک یا همان Link Juice اصطلاحی در علم سئو می باشد که به کیفیت و قدرتی که سایت ها توسط لینک های خارجی و داخلی کسب می کنند، اشاره می کند. ممکن است لینک دریافتی از یک سایت با اعتبار و ارزش بالا در مقایسه با یک سایت ضعیف تر تاثیر کمتری بر سئو سایت شما داشته باشد. چرا؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.
کیفیت و قدرتی که توسط این گونه از لینک ها به سایت شما انتقال می یابد را عصاره یا تاثیر بک لینک می گویند. قدرت و کیفیت لینک ها مستقیما به کیفیت و قدرت سایت های لینک دهنده و میزان لینک های خروجی از آنها بستگی دارد.

 

بک لینک در بازریابی اینترنتی


محاسبه میزان تاثیر بک لینک


بطور معمول زمانیکه در حال ایجاد یا تهیه بک لینک از سایت ها هستیم تنها به تعداد بک لینک ها، میزان اعتبار و جایگاه آن ها توجه میکنیم ولی این مسئله به تنهایی پاسخگوی ما برای انتخاب بهترین گزینه نیست. میزان لینک دهی سایت به سایت های دیگر نیز باید مورد توجه ما قرار گیرد. در ادامه حالت های گوناگون را بررسی خواهیم کرد.
فرض کنید سایت A و سایت B هردو در فاکتور های رتبه بندی یکسان هستند و سایت A دارای یک بک لینک خارجی می باشد در حالی که سایت B هیچ بک لینکی ندارد. سایت A دارای رتبه بهتری در موتور های جستجو می باشد چرا که کیفیت و قدرت از سایت بک لینک دهنده به این سایت هم انتقال یافته است.
حالا فرض کنید سایت B هم یک بک لینک دریافت کند مسلما نتایج در رتبه بندی موتور های جستجو متفاوت خواهد بود. در این شرایط هر کدام که کیفیت بک لینک ها بالاتر باشد رتبه بهتری کسب خواهند کرد.
همان طور که در تصویر می بینید سایت A چهار بک لینک خارجی از سایت های دیگر در یافت می کند در حالی که سایت B دو بک لینک خارجی دریافت می کند. همه سایت های لینک دهنده به این دو سایت نیز از نظر اعتبار و ارزش یکسان هستند.
از آنجا که تعداد لینک های خارجی سایت A بیشتر از سایت B می باشد کیفیت و قدرت بیشتری از بک لینک های خود دریافت خواهد کرد و به احتمال زیاد رتبه بهتری را نسبت به سایت B کسب خواهد کرد. (در شکل مشخص شده که عصاره بیشتری نصیب سایت A شده است)


تاثیر بک لینک


حالا فرض کنید سایت هایی که به سایت A لینک می دهند به دیگر سایت ها نیز لینک می دهند در حالی که سایت هایی که به سایت B لینک میدهند فقط و فقط به سایت B لینک می دهند در این صورت با وجود اینکه تعداد بک لینک های خارجی سایت B کمتر است ولی عصاره بیشتری نصیب آن خواهد شد، در نتیجه رتبه سایت B در موتور های جستجو بهتر خواهد بود.


نقش تگ نوفالو در ارزش بک لینک


بسیاری سایت ها از تگ نوفالو در لینک های خود استفاده می کنند، در این صورت موتور های جستجو به دنبال این نوع لینک ها نمی روند و عصاره لینک به آنها منتقل نمیشود. عده ای بر این باورند که با استفاده از تگ نوفالو می توان عصاره بک لینک ها را بر روی صفحات خاصی متمرکز کرد. این فرایند سبب می شود به جای اینکه قدرت لینک های مایع در صفحات مختلف پخش شود روی یک یا دو صفحه متمرکز شود.

 

بک لینک در بازریابی اینترنتی


نکاتی در مورد بک لینک:


● حجم زیاد بک لینک، خیلی هم خوب نیست
بدست آوردن حجم زیادی از لینک ها برای وب سایت شما لزوماً به موفقیت وب سایت شما کمک نخواهد کرد. همچنین وب سایت شما برای بدست آوردن رتبه بالا در موتورهای جستجو نیاز به بک لینک هایی با کیفیت بالا دارد.اما گاهی دشوار است که بدانید چه چیزی باعث بهتر شدن کیفیت در ایجاد بک لینک می شود. این شرایط همان جایی است که باید تشخیص دهید که نیاز به توصیه های مشاوران بازاریابی اینترنتی دارید، و یا فقط در حال تلف کردن وقت خود هستید.


● ضرورت وجود متن هایAnchor هدفمند
هنگامی که به دنبال ایجاد بک لینک برای وب سایت خود هستید، در ابتدا نیاز به متنهایanchor هدفمند دارید. هر چند تمایلی به استفاده از متنهای مشابه در جاهای دیگر ندارید، با این حال گوگل این موضوع را به روش بدی به شما گوشزد خواهد کرد. شما می خواهید 2 تا 3 عبارت مختلف همراه با نام مناسبی از وب سایت خود در بک لینک ها استفاده نمایید. اگر هیچ چیز دیگری به جز لینک تصویری بدست نیاوردید، اطمینان حاصل فرمایید که صاحب وب سایت متونanchor و یا نام وب سایت شما را در تگ دگر ساز(alt tag) تصویر خود استفاده می کند.


● توجه به لینکهای ورودی و خروجی
گوگل به وب سایت هایی که لینک شما در آنها وجود دارد توجه کرده و پس از بررسی، تصمیم می گیرد که چه مقدار منفعت به وب سایت شما برساند. یک سایت با تعداد زیادی لینک ورودی قدرت بیشتری به وب سایت شما خواهد داد. همچنین لینک شدن با وب سایتی که پر از لینک های خروجی بی کیفیت می باشد، احتمالاً نمی توانند کمک موثری برای وب سایت شما باشند.

 

بک لینک در بازریابی اینترنتی


● رتبه ، همه چیز نیست
سعی کنید جزء آن دسته از صاحبان وب سایت نباشید که غیر از رتبه بندی وب سایت خود چیز دیگری نمی بینند. سایت هایی با رتبه بندی های بالا هم هستند که لینک آنها دارای ارزش چندانی نمی باشد. به خصوص وب سایت هایی که اقدام به فروش لینک می کنند، این مورد درباره آنها کاملاً صدق می کند. استفاده از عباراتی مانند"پرداخت توسط" " حمایت مالی توسط" در برخی وب سایت ها کاملاً واضح و روشن خواهد شد.در این صورت گوگل به چنین وب سایت هایی اجازه داشتن رتبه های بالا را نخواهد داد. پس شروع کنید .


● تمرکز بر روی ارتباط مطالب با بک لینک ها
فرض کنید مطالب وب سایت شما در مورد مواد شیمیایی قرمز رنگ است و شما یک بک لینک در سایتی با مطالبی در مورد مواد شیمیایی با رنگ بنفش ایجاد کرده اید. این لینک با ارزش است اما نه به اندازهء یک سایت با مطالبی در مورد مواد شیمیایی قرمز . پس اطمینان حاصل فرمایید بک لینک های ایجاد شده در مکان مناسب و مرتبط قرار می گیرد و توجه داشته باشید که آن محل به چه صورت بهینه سازی شده است.


● آیا وجود شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی اهمیت دارد؟
همه ما لینک بار های کوچک در پایین مطالب وبلاگ ها و یا تالارهای گفتگو را دیده ایم : فیس بوک، دیگ، ردیت، تویتر و ... آیا تمایل به ایجاد بک لینک برای وب سایت خود با شبکه های اجتماعی دارید! فکر می کنید با قرار گرفتن لینک شبکه های اجتماعی در وب سایت شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟
بله درست حدس زدید، این لینک ها به تنهایی ارزش خاصی نداشته، اما گوگل به طور فزاینده ای به دنبال وب سایت های " فعال" برای تعیین توانایی های وب سایت هستند. البته به یاد داشته باشید، قانون اصلی و اساسی در این مورد مرتبط بودن مطالب با بک لینک ها می باشد.


● آیا از بک لینک های واضح استفاده میکنید؟
هنگامی که برای وب سایت خود بک لینک ایجاد می نمایید، آیا به کد های برنامه نویسی صفحات آن توجه می نمایید؟ آیا در برنامه نویسی آن سایت کد های redirect استفاده شده است؟ آیا مت دیتا های آن وب سایتnofollow"" می باشد؟ اگر به این صورت است، این بک لینک برای وب سایت شما بی فایده خواهد بود.

 

بک لینک در بازریابی اینترنتی

 

این کد های برنامه نویسی به موتورهای جستجو خواهند گفت که لینکی برای پیوند ندارند. به همین دلیل اتصال با چنین وب سایت هایی برای وب سایت شما ارزشی ایجاد نخواهد کرد. پس از پیوند با بک لینک هایclean )کاملاً مشخص)اطمینان حاصل فرمایید.
در نهایت سعی کنید خود را هماهنگ با سرعت تغییرات استراتژی های مناسب و پیشنهادات موثر بازاریابان آنلاین هماهنگ نمایید. زیرا همواره وب در حال تغییر و تحول می باشد. ایجاد بک لینک برای وب سایت نیاز به تلاش و صرف زمان داشته و همچنین قاعدتاً تمایلی به هدر دادن سرمایه خود، با عدم توجه به چنین نکاتی نخواهید داشت.


9 روش ساده برای لینک سازی هدفمند

لینک دادن به وب سایت های معتبر و هم رشته شما می تواند اعتبار سایت شما را به عنوان یک مرجع افزایش دهد. البته توجه داشته باشید که این کار نباید به صورت خیلی زیاد انجام شود زیرا می تواند اثر منفی داشته باشد.
ایجاد تعامل با کاربران و مشتریان از دیگر روش های لینک سازی هدفمند است. برای ایجاد ارتباط و تعامل روش های مختلفی وجود دارد که به عنوان برخی از آنها می توان به مواردی نظیر کامنت ها ، پرسش و پاسخ ، لینک پیوستن بله شبکه اجتماعی ، ارتباط از طریق ایمیل و غیره اشاره کرد.
برای لینک سازی هدفمند یکی از روش های ساده، پیوستن به گروه های فعال است که در زمینه کاری شما فعالیت دارند.
بازنشر مطالب وب سایت شما در وب سایت هایی که دارای قابلیت لینک پذیری هستند و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند نیز می تواند شما را در لینک سازی هدفمند یاری رساند.
تعیین اهداف جدید و بازبینی مطالب وب سایت موجب می شود تا شما بتوانید مطالب خود را مطابق با روش های جدید لینک سازی ، لینک دهید.

 

بک لینک در بازریابی اینترنتی


با نقل قول کردن ویدئو ها و مطالبی که در وب سایت های دارای اعتبار و هم زمینه با کسب و کار شما منتشر شده اند ، محبوبیت سایت خود را افزایش دهید.
برای لینک سازی باید مطالب را به صورت مداوم و منظم به اشتراک گذارید.
به منظور جذب کاربر برای کلیک بر روی لینک سایت شما ، صفحات پروفایل خود را در شبکه های اجتماعی تقویت کنید.
و در نهایت نکته قابل توجه برای لینک سازی ایجاد وب سایتی است که دارای جذابیت بالایی باشد. این جذابیت هم از جانب محتوا و هم از حیث طراحی سایت مهم است.

خواندن 32850 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است