سه شنبه, 18 اسفند 1394 ساعت 11:56

نحوه استفاده از هشتگ در شبکه های اجتماعی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استفاده هشتگ در شبکه های اجتماعی

هر شبکه اجتماعی از حالت‌های مختلفی در زمینه چگونگی استفاده از مزیت های هشتگ بهره می‌برد.

هشتگ در توییتر

توییتر شبکه ی استفاده مدرن از هشتگ است. هشتگ‌های توییتر اکثرا برای اشاره به موضوعات ویژه در گفتگو کاربرد دارند. نوار کناری ترندها در فید توییتر، فهرستی از هشتگ‌هایی که ممکن است به آنها علاقه مند باشید را ارائه می‌کند. این فهرست بر اساس توییت‌هایی که منتشر می‌کنید شکل می‌گیرد. هنگامی که به دنبال هشتگی در توییتر هستید سه روش برای فیلتر کردن نتایج وجود دارد:


 در حالت 'Top' محبوب‌ترین و مرتبط‌‌ترین پست ها از جمله از کاربرانی که آنها را دنبال نمی کنید، نمایش داده می‌شوند.
در حالت 'All' هر توییتی که از آن هشتگ استفاده می کنند به صورت همزمان نشان داده می‌شود.
 در حالت 'People You Follow' نتایجی از کاربرانی که دنبال می کنید، نمایش داده می‌شوند.

                                                                    هشتگ در شبکه های اجتماعی و محبوب ترین هشتگ ها


هشتگ در فیس بوک


فیسبوک در 2013 پشتیبانی از هشتگ را آغاز کرد و البته این اقدام به جریانی نیرومند مبدل نشد. با کلیک روی هشتگ‌های فیسبوکی فهرستی از پست‌های حاوی هشتگ مشابه نمایش داده می‌شوند. نتایج به افرادی که شما می‌شناسید، محدود نمی‌شوند. شما به راحتی می‌تونید پست خود را کپی یا به اشتراک گذاشته و یا اصلا توییتر و فیس بوک را به هم متصل کنید تا بلافاصله مطلبتان در هر دو منتشر شود.اما چون قبلا فیس بوک از هشتگ پشتیبانی نمیکرد این اتفاق امکان پذیر نبود.


هشتگ در اینستاگرام


اینستاگرام اجازه می‌دهد که حداکثر تا ۷۵۰۰ پروفایل دیگر را فالو کنیم. یا اجازه می‌دهد در مجموع حداکثر ۳۰ هشتگ برای یک عکس مورد استفاده قرار دهیم. اینساتگرام اجازه نمی‌دهد در یک ساعت بیشتر از سیصد و پنجاه عکس را لایک بزنیم.
هشتگ‌ها می‌توانند برای تکمیل عکس‌های به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام استفاده شوند و به کاربر در کشف حساب‌های کاربری جدید و پست‌های مرتبط کمک کنند.
هشتگ دو کاربرد مشخص دارد. قبل از هر چیز به بازدیدکننده فعلی عکس شما، توضیح می‌دهد که شما با چه انگیزه‌ای عکس را گذاشته‌اید.
کاربرد دوم هشتگ،‌ کمک به جستجوی تصویر است. کسانی که در اینستاگرام جستجو می‌کنند، جدای از نام کاربری یا Username، می‌توانند Tag را هم جستجو کنند.هشتگ در گوگل پلاس


هنگامی که روی یک هشتگ گوگل پلاس کلیک می‌کنید نتایج جستجو شامل هشتگ اصلی و همچنین پست‌هایی با برچسب‌ها و کلیدواژه‌های مشابه می‌شود. نتایج جستجوی گوگل در سمت چپ صفحه نمایش داده می‌شوند در شرایطی که نتایج جستجوی هشتگ در سمت راست پدیدار می‌شوند. افزون بر این، گوگل امکان جستجو در فیسبوک و توییتر را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

                                                           هشتگ در شبکه های اجتماعی و محبوبترین هشتگ ها

هشتگ در تلگرام


تلگرام امکاناتی دارد که نرم افزارهای مشابه ندارند؛ یکی از آنها استفاده از هشتگ است که با استفاده از آن مطالب گم نمی‌شود و امکان جمع شدن آنها پشت سرهم وجود دارد. به این صورت که بعد از هر پیام که می‌فرستید یک علامت هشتگ بزنید و آن عنوانی را که می‌خواهید بقیه با آن عنوان دنبالش بگردند را اضافه کنید. مثلا اگر متن شما درباره ورزش است این طور بنویسید #ورزش
 قبل از علامت هشتگ حتما باید یک فاصله باشد.
 همانطور که میبینید رنگ هشتگ آبی شده یعنی کلیک خور است. به این معنی که اگر روی آن کلیک کنید وارد صفحه‌ای می‌شوید که تمام متن‌هایی که در این پیج آن هشتگ را دارند را پشت سر هم ردیف می‌کند. بنابراین اگر پیامی خیلی بالاتر باشد گم نمی‌شود و با داشتن هشتگ مربوطه دسترسی به آن راحت می‌شود. اگر عنوان هشتگ شما دو کلمه‌ای است باید بوسیله underline ( _ ) از هم جدا شود وگرنه فقط کلمه اول را بعنوان کلمه هشتگی میشناسد ببینید.
#ورزش فوتبال
#ورزش_فوتبال

حال  در هشتگ اول فقط کلمه ورزش کلیک خور شده ولی در دومی ورزش_فوتبال کلیک خور شده است.  .بنابراین یکی از راه‌های کلاس بندی شدن مطالب استفاده از هشتگ است. کسانی که می‌خواهند حتما مطالبشان دیده شود بهتر است از آن استفاده کنند.

تفاوت بین # و @:
زمانی که شما بلافاصله قبل از نام یکی از کاربران علامت @ را قرار می‌دهید با این عمل نام کاربر برچسب خواهد شد و از طریق نوتیفیکیشن‌ها مطلع پیام شما خواهد شد.
کاربرد هشتگ در جستجو و اشتراک گذاری بهتر در فیس بوک:
قبلا مطالبی در توییتر هشتگ نویسی می‌شد اما وقتی آن را در فیس بوک به اشتراک می‌گذاشتید چون هنوز فیس بوک از آن پشتیبانی نمی‌کرد؛ حالت زیبایی نداشت. هم اکنون به راحتی می‌تونید آن را کپی یا به اشتراک گذاشته و یا اصلا توییتر و فیس بوک را به هم متصل کنید تا بلافاصله مطلبتان در هر دو منتشر شود . فیس بوک همانطور که قبلا اشاره کردیم در ژوئن 2013 از هشتگ پشتیبانی نمود. با کلیک روی هشتگ‌های فیسبوکی فهرستی از پست‌های حاوی هشتگ مشابه نمایش داده می‌شوند. نتایج به افرادی که شما می‌شناسید، محدود نمی‌شوند. هشتگ در فیس بوک می‌تواند بازدید کنندگان از پست‌های شما را افزایش دهند.


هشتگ فارسی


متاسفانه مهم‌ترین مشکلی که در استفاده از سرویس‌های عمومی مربوط به انتخاب و تحلیل هشتگ‌ها وجود دارد، عدم پشتیبانی آنها از زبان فارسی است. به همین دلیل در اینجا تصمیم داریم برخی از سرویس‌هایی را که می‌توانند به انتخاب بهترین هشتگهای فارسی برای اینستاگرام کمک کنند معرفی نماییم.
Hashtracking
یکی از سرویس‌هایی که می‌تواند برای تحلیل وضعیت موجود، بسیار مفید باشد سرویس Hashtracking است. البته زمانی که از این سرویس استفاده می‌کنید لازم است اجازه دسترسی به اکانت اینستاگرام خود را به آن بدهید که به دلیل معتبر بودن هیچ نگرانی ایی ندارد.

 

شما میتوانید محبوب ترین هشتگ ها را در لینک زیر دنبال کنید

محبوب ترین هشتگ ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام

خواندن 116293 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است