چهارشنبه, 26 اسفند 1394 ساعت 11:00

نقش CTA در بازاریابی اینترنتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

CTA چیست؟

عبارت است از هر بنر ، لینک ، متن و … که کاربران را به انجام کاری در وب سایت تشویق می کند خواه کاربر به دانلود نسخه آزمایشی نرم افزاری تشویق شود و یا ترغیب شود فرمی را پر کند و مثال هایی از این دست همگی به تعریف CTA کمک می کنند. هدف اصلی از ایجاد وب سایت ها ارائه خدمات یا محصولات به کاربران اینترنتی است.

برای ارائه خدمات به بازدید کنندگان از وب سایت ها و متقاعد کردن آن ها به خرید از وب سایت باید اطلاعات کاربران جمع آوری گردد تا از طرق مختلف با آن ها ارتباط برقرار شود و این کار در وب سایت با CTA ها امکان پذیر می شود که در این مطلب به تعریف و دلیل استفاده از این قابلیت در وب سایت ها پرداخته می شود.

CTA در بازاریابی اینترنتی

CTA در بازاریابی اینترنتی شما چه تاثیری دارد؟


CTA ، باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان سایت اقدام مورد نظر ما را انجام دهند CTA معمولاً در معرض دید کاربران هستند، در نتیجه آنها می‌دانند از کجا باید شروع کنند و چه کاری باید انجام دهند و استفاده مناسب از CTA  تاثیر بسیار زیادی در بهبود نرخ تبدیل و فروش سایت شما خواهد داشت.منظور از نرخ تبدیل، نسبت تعداد بازدید سایت و افرادی است که شما را به هدفی که می خواستید رسانده اند. فرض کنید که سایت شما در روز گذشته 100 بازدیدکننده داشته است و از این تعداد 2 نفر از شما خرید کرده اند، در این صورت نرخ تبدیل شما 2% است، اما پس از اضافه کردن یک فراخوان به عمل موثر و مناسب توانسته اید تعداد 10 نفر از 100 نفر بازدیدکننده را تبدیل به مشتری کنید و نرخ تبدیل خود را به 10% افزایش داده اید. به روش ها و تکنیکهایی که باعث بهبود نرخ تبدیل سایت می شوند، بهینه سازی نرخ تبدیل می گویند.شما در قدم نخست کمی باید از لحاظ محتوایی خود را تقویت کنید. با خود فکر کنید که قرار است کسب و کار شما چه نیازی را برای افراد برطرف کند. برای یک CTA موثر، لازم است که کاربر دریابد کار شما چیست و کافیست که در یک عبارت و یا جمله نیازی که برای کاربرتان برطرف می کنید را بیان کنید. Call To Action به معنی “فراخوانی برای اقدام” است؛ پس ما باید سعی کنیم واژه ای روی CTA خود قرار دهیم که تاثیر گذار باشد و کاربر به آن جذب شود .آیا تا به حال به این توجه کرده اید که به جز “برای اطلاعات بیشتر” و عبارات مشابه، عبارات مناسب تری وجود دارند که به صورت نامحسوسی مخاطب را تشویق می کنند که روی CTA کلیک کنند.برای مثال واژه هایی چون همین الان خریداری کنید، ثبت نام کنید و عضو شوید از واژه هایی هستند که باعث تشویق افراد می شوند.

Call To Action ها را در کجا به کار ببریم ؟

تحقیقات ثابت کرده اند که چشم انسان ، از یک Followchart بهره مند است . وقتی توجهش به بالای صفحه جلب میشود ، به دنبال همان خط فرضی که چشم برای آن صفحه ترسیم کرده است میرود. CTA را هم در پایین و هم در بالای صفحات وب‌سایت قرار دهید. قسمت بالای صفحه بیشترین بازدید را دارد. بخش‌هایی مانند پایین صفحه و محتوای اصلی نیز جهت ارتقا آ‌ن‌ها بی‌تاثیر نیستند.  از صفحات تشکر برای  CTA دیگر استفاده کنید. منظور از صفحه تشکر، صفحه ای است که کاربر پس از انجام فراخوان به سمت آن هدایت می شود. به عنوان مثال پس از اینکه کاربر فایل راهنمای شما را دریافت کرد، به او فایل دیگری را در این صفحه پیشنهاد می دهید.

CTA چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

برای لینک، دکمه یا تصاویر مورد نظر CTA، رنگ های خاص و متمایز نسبت به سایر بخش های سایت در نظر بگیرید و آنها را به گونه‌ای جلوه دهید که خوانندگان بخواهند بر روی آن‌ کلیک کنند.

جلوه خاص پس از قرار گیری ماوس بر روی درخواست انجام فعالیت اضافه نمایید.

از جهت ها در درخواست انجام فعالیت استفاده نمایید.

یکی از انواع موفق درخواست های انجام فعالیت موردی است که در آن از فلش ها استفاده می شود و به جهات توجه ویژه ای می شود. در تحقیقی که در این خصوص صورت گرفته است توصیه می گردد تا در صورتی که از عکس انسان در درخواست انجام فعالیت استفاده می نمایید چهره فرد به جای قرارگیری به صورت مستقیم در مقابل مخاطب ، به نوعی قرار گیرد که به المان اصلی برای انجام فعالیت اشاره نماید.

شکل اغلب CTA ها مستطیل شکل است در صورت استفاده از تصاویر گرافیکی  از تصاویری استفاده کنید  که دارای گوشه های  گرد و خمیده باشد. گرافیک هایی که دارای گوشه های تیز هستند کاربر را به یاد تبلیغات می اندازد و نرخ کلیک را کاهش می دهد.

بهترین رنگ برای CTA چیست؟

قرمز: رنگ قدیمی CTA ها که باید همراه با اخطار استفاده شود.
آبی: بازدید کننده در کار خود تجدید نظر خواهد کرد..
سفید: بقیه رنگ ها را برجسته نمایش می دهد و CTA شما را از بین میبرد.

نارنجی: ترکیبی از فعالیت رنگ زرد و قرمز است. بهترین رنگ برای ساختن CTA های قوی

زرد: اولین رنگی که کاربران میبینند و اخطار را به صفحه شما می آورد و کاربران را جذب می کند.

سبز: ساده ترین رنگ برای چشم. برای قسمت نظرات مشتریان ممکن است اما نه برای CTA ها

دکمه های یک دعوت کننده یا Call to action باید چگونه باشد؟

  • آزمایش شده
  • بزرگ
  • قابل کلیک یا اشاره
  • گرد شده

این ۴ ویژگی باید در هر دعوت کننده یا Call to action رعایت شود. دکمه های مستطیلی از مدت ها قبل، محبوب ترین شکل دکمه هستند، اما از آنجایی که مغز ما به گونه ای است که به صورت ناخودآگاه از اشکال تیز دوری می کند، حتما به خاطر داشته باشید که گوشه های مستطیل را به صورت گرد شده و منحنی وار در آورید. دکمه ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا وقتی کاربری با گوشی تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود از وب سایت بازدید می کند، بتواند براحتی بروی آن ها کلیک کند.

CTAدر بازاریابی اینترنتی

 

 

 

خواندن 270287 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است