دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 15:36

استراتژی ترویج در بازاریابی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

PROMOTION STRATEGY

ترویج،نحوه ارتباط یک سازمان برای ارائه اطلاعات،ترغیب خرید و یا باقی ماندن مشتری(وفاداری مشتری) در یک بازار هدف،برای تولیدات یا خدمات خود را گویند.

ترویج،صرفا برای افزایش فروش مورد استفاده قرار نمی گیرد،بلکه برای مدیریت فروش

نیز موثر است.بعضی شرکت ها ممکن است قصد ایجاد بازار برای یک تولید جدید یا افزایش بازار برای یک کالا یک سود بیستری دارد را داشته باشند.

برخی دیگر با طرح ریزی این استراتژی قصد به دست آوردن سهم بازار(MARKET SHARE) بیشتر را دارند.

برخی دیگر استراتژی ترویج خودشان را برای دوران رکود بازار تنظیم می کنند.

ترویج ثمربخش مستلزم برنامه ریزی دقیق است و هماهنگی نزدیک بین مدیریت بازاریابی یا تبلیغات و تنظیم کننده فعالیت های ترویجی را می طلبد.

در مرحله اول،برنامه ریزی ترویج با انتخاب یکی از دو استراتژی( push یا (pullشروع می شود.در استراتژی PUSH،کالا یا خدمت مستقیما به اولین واسطه ای که در چرخه توزیع تعریف شده فروخته می شود که موفقیت این روش با نیروی فروش سازمان نسبت مستقیم دارد.این شیوه در فروش کامپیوتر یا مصالح ساختمانی به وضوح دیده می شود.

در استراتژی PULL،کالا یا خدمات مستقیما به مصرف کننده ارائه می شود و مقدمه آن راتبلیغات و ترویج فروش پدید می آورد . مقدمه آن را تبلیغات و ترویج فروش پدید می آورد.بسیاری از کالاها مستقیما از سوی تولیدکننده به مصرف کننده عرضه می شود.

این دو استراتژی کاملا جدا از هم نیستند و گاهی یک شرکت از هر دو شیوه سود می برد.

هزینه های بازاریابی و فواید آن

توجیه هزینه های بازاریابی در فواید حاصله از بازاریابی است.

اجازه دهید به دو هزینه اصلی بازاریابی توجه کنیم:

1-توزیع 2-ترویج

همان طور که می دانید،عوامل بازاریابی یا واسطه ها کانال های توزیع را کنترل و اداره می کنند و برخی تصور یا ادعا می کنند که در چرخه تعیین قیمت،واسطه ها هستند که قیمت نهایی را تعیین می کنند.

واسطه ها به دلیل ارتباط با تعداد زیادی از فروشندگان بر صرف زمان و کاهش هزینه ها تاثیر دارند.نتیجه ترویج تولید،آگاهی تعداد بیشتری از مشتریان نسبت به کالا است و تعداد بیشتر،تولید بیشتر و به تبع آن پایین آمدن قیمت هر واحد را به دنبال دارد و نهایتا مصرف کننده با قیمت پایین تری کالا را به دست می آورد،مثلا یک نوشابه را در نظر می گیریم،در گذشته تعداد کمی تولیدکننده،این کالا را عرضه می کردند،در حالی که امروزه تعداد زیادی تولیدکننده در تولید نوشابه فعالیت دارند و تعداد بسیار زیادی بطری نوشابه با قیمت های متعدد عرضه می شود.

خواندن 124889 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است