دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 15:23

SEM يا بازاريابي موتورهاي جستجو چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

SEM يا بازاريابي موتورهاي جستجو يعني چه؟

وقتي يک کاربر اينترنت بدنبال کالايي براي خريد به صورت آنلاين مي گردد. نخستين جايي که رجوع مي کند ، موتورهاي جستجو خواهد بود. حال اگر 50 شرکت آن نوع کالا را در وب سايتهاي خود در معرض فروش بگذارند ،

بخت با فروشندگاني است که جايگاه سايت آنها در موتور جستجو بهتر باشد. گرچه امروزه فروشگاههاي اينترنتي زيادي هستند که طيف گسترده اي از کالا ها را به فروش مي رسانند اما همچنان رقابت سختي براي بالايردن سايتهاي فروش کالا در موتور جستجو وجود دارد. SEM کوتاه شده عبارت Search Engine Marketing مي باشد.

اين جمله معروفي است که : « اگر گوگل به شما لبخند بزند ، بازار به شما لبخند خواهد زد ! »

 

 

بازاريابي موتورهاي جستجو

هنگامي که وب سايت خود را طراحي کرديد، شهرت آنلاين خود را بدست آورديد و لينک ها و ترافيک وب سايت براي خود ايجاد نموديد، مي توانيد استراتژي خود را به PPC (تبليغات کليکي) تغيير دهيد و از اين تاکتيک تکميلي براي وب سايت تان به خوبي استفاده نماييد.

 

 

- طراحي صفحات وب سايت براي کاربران – نه براي موتورهاي جستجو

اين ترجيح بند از طرف يک مشاور گوگل اعلام شده، بديهي است که اين عبارت مطمئن براي طراحي سايت به صورت خلاصه مي باشد تا آنچه بايد براي افزايش SERP (رنکينگ) وب سايت بدون افشاي اسرار گوگل انجام دهيد. اگر به تازگي بعد از يک سئو خسته کننده، تبليغات کليکي انجام داديد، ايجاد ترافيک کار بسيار ساده اي است.

 

بايد بدانيد که روش تبليغات کليکي متد گراني است. هنگامي که براي هر کليک هزينه پرداخت مي کنيد، بايد از قدرت تفکر خود استفاده کرده و ميزان تاثير هر بازديد کننده را به حداکثر برسانيد. در انجام اين کار بايد هنگام شروع به رفتار بازديدکنندگان بيشتر تمرکز و توجه داشته باشيد و کمتر به اين موضوع توجه کنيد که موتورهاي جستجو چه ديدي به مطالب شما دارند.

ممکن است متوجه شويد که محتوا و مطالب را بيشتر براي موتورهاي جسجو طراحي کرده ايد تا کاربران... با درک تبليغات کليکي PPC مي توانيد در مورد سئو بيشتر ياد بگيريد و بالعکس. به عنوان مثال شخصي که داراي تجربيات گسترده اي در تبليغات کليکي است، مي تواند تا حد زيادي درمورد بهبود سطح کيفي مطالب با يادگيري اصول سئو در آن داشته باشد.

 

- رسانه هاي اجتماعي و لينک هاي مستقيم

هيچ شکي نيست که رسانه هاي اجتماعي در حال حاضر نقش مهم و کليدي در SERP (رنکينگ) بازي مي کنند. با خريداري ترافيک وب سايت، شانس قرار گرفتن مخاطبين در معرض وب سايت شما افزايش مي يابد. فرصت هاي زيادي براي کاربران ايجاد مي شود تا صفحه شما را like نموده و يا محتواي شما را توييت کرده و يا به طور مستقيم به شما لينک بزنند.

 

در حالي که توسعه بازاريابي در شبکه هاي اجتماعي، توييت و غيره جايگاه خود را دارد اما لينک هاي مستقيم هنوز قوي ترين مسير براي افزايش رتبه بندي سايت شماست.موتورهاي جستجو دليل ايجاد بک لينک ها را کيفيت محتوا و مطالب سايت شما استنباط مي کنند. گوگل صفحات فيس بوک، تويتر،LinkedIn و... را در نتايج جستجوي صفحات به کاربران ارائه مي کند. در حالي که هنوز در مراحل ابتدايي است اما به طور منظم در نتايج جستجو از طريق CTR بالا منجر به توليد بيشتر ترافيک وب سايت مي شوند.

 

- ايجاد اتحاد

بسياري از شرکت ها انجام امور مربوط به PPC و سئو را به افراد مختلف محول مي کنند.اگر اين مورد در سازمان شما نيز وجود دارد، بايد بدانيد که اين دو با يکديگر در تقابل نبوده و رقيب هم نيستند و بايد افراد در يک گروه با هم کار تيمي انجام دهند و يک پيغام متحد در وب سايت ايجاد نمايند. هر دو مسئول هدايت ترافيک وب سايت و ايجاد آن هستند.

 

ارتباطات در اين مورد ضروري است و تضمين کننده اين است که هر دو نفر از عبارات و زبانهاي مشابهي استفاده مي کنند. بار ديگر متذکر مي شويم که هدف يکي است و فقط شيوه ها متفاوت است.

 

- تغيير و تبديل اطلاعات

افزايش کل حجم ترافيک وب سايت شما مي تواند ايده بهتري به شما در مورد کلمه کليدي واقعي و مناسبي بدهد که منجر به فروش بيشتر خواهد شد. قطعاً از قبل بايد درک درستي از مفاهيم کلمه کليدي مناسب براي کسب و کار آنلاين تان داشته باشيد. اغلب صاحبان وب سايت و بازاريابان اينترنتي با کلمه کليدي بي ربط در کار خود شگفت زده مي شوند.

 

- CTR و جستجوي مستقيم

الگوريتم هاي گوگل داراي صدها جزء مي باشد. بيشتر متخصصين سئو معتقدند که CTR طبيعي و حجم جستجوي سايت شما در ميان عوامل گوگل و هنگامي است که به وب سايت شما رنکينگ ارائه مي کند. با افزايش حجم کلي ترافيک وب سايت، تعداد جستجوهاي مستقيم، وب سايت شما توسط کاربران نيز افزايش خواهد يافت – هنگامي که وب سايت شما با کلمات کليدي مناسبي index شد. تازه شروع به بدست آوردن منافع دو برابر از لينک هاي ارزشمند خواهيد کرد.

 

لينک هاي double هنگامي رخ مي دهد که فهرست طبيعي سايت شما در همان صفحهء تبليغات کليکي شما ظاهر شود. کاربران اغلب هر دو ليست را مشاهده کرده و مرتبط بودن مطالب را درک مي کنند. بديهي است که شما ترجيح مي دهيد کاربران بر روي لينک هاي رايگان شما کليک کنند با اين حال حتي کليک بر روي تبليغات کليکي شما باعث بهبود سطح کيفيت رتبه سايت شما خواهد شد. در دراز مدت نيز باعث کاهش هزينه هاي آن خواهد شد.در صورت امکان سعي کنيد به صورت خلاقانه مشوق کاربران به کليک کردن بر روي لينک اصلي تان در نتايج موتور جستجو باشيد.

 

مطالب مرتبط

تفاوت Seo با Sem

خواندن 261336 دفعه

بازاریابی اینترنتی

گروه طراحی وب پارسیان پیش از این در زمینه طراحی وب سایت با وب سایت های پارسیان تبلیغ و پارسیان وب دیزاین حضور دارد.

این گروه با وب سایت MRSZ.IR در زمینه بهینه سازی سایت بصورت تخصصی کار میکند

و اینک در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال بصورت آموزشی و ارائه خدمات بازاریابی اینترنتی و مشاوره  بازاریابی اینترنتی قدم گذاشته است